pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Korekta na EURUSD zakończona?

Korekta na EURUSD zakończona?

30 mar 2015 Autor: Michał Iskat

Ubiegły tydzień minął nam przede wszystkim na korekcie EURUSD. Dolara który zyskuje na wartości w ostatnich miesiącach, po długo wyczekiwanej konferencji FOMC został dość mocno wyprzedawany. Taka awersja do amerykańskiej waluty wynika z spekulacji co do podwyżki stóp procentowych przez FED. Postawa amerykańskiego banku centralnego  skłoniła spekulantów do realizacji zysków na głównej parze walutowej. W efekcie na EURUSD obserwujemy dzisiaj kurs 1,08 i jak widać inwestorzy w dalszym ciągu darzą dolara wielkim sentymentem.

Poniedziałek rozpoczął się kolejną odsłoną tematu greckiego. Dostarczona podczas weekendu lista reform nie przekonała wierzycieli. Po raz kolejny obserwujemy odbijanie piłeczki i walkę z czasem, której najbardziej czarnym scenariuszem jest bankructwo Grecji. Temat ciąży notowaniom europejskiej waluty od dawna i nie zanosi się żeby został szybko i definitywnie zakończony.

O godzinie 14.00 zaprezentowane zostały odczyty inflacyjne z Niemiec. W tym wypadku nie było zaskoczenia. Inflacja HICP zgodnie z oczekiwaniami analityków wyniosła 0,5% w ujęciu miesięcznym co przełożyło się na 0,1% w skali roku.

W dniu dzisiejszym czeka nas jeszcze napływ informacji gospodarczych zza oceanu O godzinie 14.30 poznamy dochody i wydatki Amerykanów, które dadzą ogólny pogląd na kondycję w jakiej znajdują się tamtejsi konsumenci. O godzinie 16.00 zaprezentowany zostanie Indeks podpisanych umów kupna domów. Zdaniem analityków w lutym dynamika indeksu wyniosła 0,5% w ujęciu miesięcznym wobec 1,7% w poprzednim odczycie.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak