pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Koniec tygodnia

Koniec tygodnia

26 maj 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

EUR/USD powyżej 1,12

    Kończący się tydzień jest kolejnym, w którym notowania dolara pogarszają się. Świadczy o tym chociażby fakt, iż kurs głównej pary walutowej powędrował powyżej poziomu 1,12, a względem złotówki amerykańska waluta wyceniana jest już tylko na 3,72 zł. Dolarowi niezmiennie ciąży prezydentura Donalda Trumpa. Począwszy od tego, że inwestorzy praktycznie przestali wierzyć w spełnienie obietnic przedwyborczych po aferę związaną z szefem FBI i kontaktami z Rosją. Nie pomogły nawet środowe minutki, które praktycznie potwierdziły podwyżki stóp procentowych już w czerwcu. Wątpliwe jest również, że dzisiejszy nawet najlepszy odczyt PKB będzie w stanie odwrócić obecne trendy. Publikację zaplanowano na godzinę 14:30. Dodatkowo poznamy również dynamikę zamówień z kwietnia.

Złotówka coraz silniejsza

   Zdaje się, że nasza rodzima waluta  na dobre powróciła do łask inwestorów. Notowania złotówki znajdują się na na dawno niewidzianych, ważnych poziomach. Ich przebicie może skutkować jeszcze większym umocnieniem naszej waluty. Przesłankami ku temu są nie tylko słabe euro czy dolar, ale także bardzo dobra sytuacja polskiej gospodarki. Poskutkowało to między innymi podniesieniem perspektyw przez agencje ratingowe. Dzisiaj poznaliśmy kolejny dobry odczyt. Tym razem był to Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, który okazał się o 2 pkt wyższy od poprzedniego odczytu. Aktualnie za jednego franka zapłacimy 3,83 zł, funt kosztuje 4,78 zł, a euro wyceniane jest na 4,17 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny