pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Koniec miesiąca

Koniec miesiąca

29 cze 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Notowania złotówki

    Czerwiec nie był, kolejnym już, dobrym miesiącem dla naszej waluty. Niepewność na rynkach, związana między innymi z wojną cenową Donalda trumpa z resztą świata, skłaniają inwestorów do inwestowania w bardziej bezpieczne aktywa, co spowodowało dalsze osłabienie złotówki. Choć dziś rano widać było chęć do odrobienia części strat, to jednka kierunek północny na polskich parach walutowych zdaje się być nieunikniony. Aktualnie wspólna waluta wyceniana jest na 4,36 zł. Dolar amerykański kosztuje 3,75 zł. Z kolei za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,77 zł, a za funta 4,93 zł.

Kalendarz nieco bogatszy

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego wygląda znacznie lepiej niż w dniach poprzednich, a w szczególności tych z początku tygodnia. Z samego rana poznaliśmy szereg mniej istotnych danych z Niemiec i Francji. Jednak najważniejszymi wydarzeniami przedpołudnia zdają się być publikacje Produktu Krajowego Brutto w Wielkiej Brytanii oraz inflacja w Strefie Euro. PKB na Wyspach w ujęciu kwartalnym okazało się wyższe od oczekiwań, co pozwoliło brytyjskiej walucie umocnić się. Z kolei inflacja w Strefie Euro była zbieżna z oczekiwaniami analityków i tym samym nie wpłynęła znacząco na notowania euro.

Po południu Stany i Kanada

    Znacznie ciekawiej zapowiada nam się dzisiejsze popołudnie. Poznamy bowiem ważne dane dla Kanady i USA. Możemy zatem spodziewać się większej zmienności na notowaniach dolara kanadyjskiego jak i amerykańskiego. Z kanady napłyną do nas publikacje na temat miesięcznej dynamiki PKB, a także inflacji producenckiej. Z kolei w Stanach Zjednoczonych poznamy odczyty dotyczące dochodów i wydatków amerykanów, a także raport Uniwersytetu Michigan.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak