pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Koniec ciekawego tygodnia

Koniec ciekawego tygodnia

04 paź 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w dobrej formie

    Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów walutowych oraz słabe dane z gospodarek nie przeszkodziły złotówce w odrobieniu strat. Nasza waluta zyskała w stosunku do głównych walut po kilka groszy. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,96 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,32 zł. Z kolei cena dolara amerykańskiego wynosi 3,93 zł, a funta brytyjskiego 4,85 zł. 

Słabe dane

    Gospodarka w Europie i na świecie ewidentnie zwalnia. Pokazują to odczyty Indeksów PMI dla przemysłu w państwach europejskich, które po raz kolejny nie sprostały oczekiwaniom rynkowym i utrzymują się na poziomie poniżej 50 pkt. Rozczarowujące dane z przemysłu napływają również ze Stanów Zjednoczonych. Co prawda w sektorach związanych z usługami wyniki indeksów znajdują się powyżej umownej granicy 50 pkt, to ich wartości nie napawają optymizmem na przyszłość. W takiej sytuacji oczy inwestorów skierowane są w kierunku banków centralnych, które będą znajdować się pod coraz większą presją by podejmować działania ratujące.

Wisienka na torcie

    W tym tygodniu poznaliśmy szereg ważnych danych zarówno z gospodarek europejskich, jak i ze Stanów Zjednoczonych. Dziś po południu oczy inwestorów będą skierowane za ocean, gdzie opublikowana zostanie kolejna seria danych. Będą to, jak co każdy pierwszy piątek miesiąca, odczyty z tamtejszego rynku pracy. Czy zobaczymy korelacje między odczytami z przemysłu a liczbą zatrudnionych okaże się już o godzinie 14:30. Analitycy optymistycznie liczą na 145. tys wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szary nosorożec
Krzysztof Adamczak