pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kończąc tydzień

Kończąc tydzień

11 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Na złotym spokojnie

    Mijający tydzień nie przyniósł nam zbyt dużych zmian w notowaniach złotówki. Mimo to nasza waluta zdołała nieco zysk w stosunku do większości głównych walut. Frank szwajcarski w ciągu ostatnich dni potaniał do 3,78 zł. Funt brytyjski, nad którym ciągle wisi, już coraz bardziej widoczne widmo twardego brexitu, wyceniany jest na 4,74 zł. Z kolei dolar amerykański, nad którym również w ostatnich dniach zbierały się czarne chmury kosztuje w piątkowe przedpołudnie 3,72 zł. Jedynie w stosunku do euro złotówka nieznacznie się osłabiła. Jednakże nadal znajdujemy się w okolicy poziomu 4,30 zł.

Dane z wysp

Na godzinę 10:30 zaplanowano szereg odczytów z Wielkiej Brytanii. Poznamy wówczas publikację dynamiki PKB, bilans handlu zagranicznego czy wyniki produkcji przemysłowej. W obliczu licznych niewiadomych  związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które ciążą funtowi, każda pozytywna publikacja choć na chwilę pomoże brytyjskiej walucie.

Na zakończenie Stany

    Ostatnim ważnym wydarzeniem tygodnia będą popołudniowe odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Poznamy m.in wielkość budżetu federalnego oraz przede wszystkim poznamy dynamikę inflacji konsumenckiej. Podczas gdy gołębie nastawienie Fed, negocjacje między USA a Chinami, czy zachowanie Trumpa podczas rozmów na temat government shutdown nie pomagają dolarowi inwestorzy zapewne z jeszcze większą uwaga przyjrzą się dzisiejszym publikacjom zza oceanu. Możemy zatem spodziewać się nieco zwiększonej zmienności na parach powiązanych z amerykańską walutą.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak