Słabszy tydzień

Pod koniec tygodnia można wstępnie stwierdzić, że nie był to w pełni udany tydzień dla naszej waluty. Chociaż początkowe dni nie wskazywały na to, to w piątkowe południe wszystko wskazuje na to, że tydzień zakończymy ze strata w stosunku do głównych walut. Aktualnie frank szwajcarski wyceniany jest na 3,81 zł. Funt brytyjski odbił się od dna i kosztuje 4,78 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł, a za dolara amerykańskiego 3,79 zł.

Odczyty PMI

Z samego rana zaczęły na rynek napływać odczyty indeksów PMI dla krajów europejskich. Zarówno odczyty dla przemysłu jak i usług okazały gorsze od oczekiwań. W strefie euro dla przemysłu spodziewano się odczytu na poziomie 51,9 pkt podczas gdy ten wyniósł 51,4 pkt. Z kolei prognozy dotyczące publikacji indeksu PMI dla usług mówiły o 53,5 pkt. Jednak rzeczywista wartość odczytu okazała się o ponad 2 pkt niższa. Niestety we Francji nie tylko wyniki były gorsze od oczekiwań, ale także wartości odczytów wstępnych spadły poniżej granicy 50 pkt, co źle świadczy o kondycji tamtejszej gospodarki. Być może widać już pomału skutki ostatnich zamieszek i protestów.

Pod dyktando stanów

Popołudniowy handel przebiegać będzie pod dyktando informacji napływających zza oceanu. Poznamy bowiem szereg danych z amerykańskiej gospodarki. Jako pierwsze opublikowane zostaną dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W kolejnych godzinach poznamy m.in wyniki indeksów PMI dla usług i przemysłu oraz dynamikę produkcji przemysłowej. Biorąc pod uwagę ilość oraz istotność odczytów możemy spodziewać się większych ruchów na parach powiązanych z dolarem amerykańskim.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak