pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kończąc ciekawy tydzień

Kończąc ciekawy tydzień

14 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Słabszy tydzień

    Pod koniec tygodnia można wstępnie stwierdzić, że nie był to w pełni udany tydzień dla naszej waluty. Chociaż początkowe dni nie wskazywały na to, to w piątkowe południe wszystko wskazuje na to, że tydzień zakończymy ze strata w stosunku do głównych walut. Aktualnie frank szwajcarski wyceniany jest na 3,81 zł. Funt brytyjski odbił się od dna i kosztuje 4,78 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł, a za dolara amerykańskiego 3,79 zł.

Odczyty PMI

    Z samego rana zaczęły na rynek napływać odczyty indeksów PMI dla krajów europejskich. Zarówno odczyty dla przemysłu jak i usług okazały gorsze od oczekiwań. W strefie euro dla przemysłu spodziewano się odczytu na poziomie 51,9 pkt podczas gdy ten wyniósł 51,4 pkt. Z kolei prognozy dotyczące publikacji indeksu PMI dla usług mówiły o 53,5 pkt. Jednak rzeczywista wartość odczytu okazała się o ponad 2 pkt niższa. Niestety we Francji nie tylko wyniki były gorsze od oczekiwań, ale także wartości odczytów wstępnych spadły poniżej granicy 50 pkt, co źle świadczy o kondycji tamtejszej gospodarki. Być może widać już pomału skutki ostatnich zamieszek i protestów.

Pod dyktando stanów

    Popołudniowy handel przebiegać będzie pod dyktando informacji napływających zza oceanu. Poznamy bowiem szereg danych z amerykańskiej gospodarki. Jako pierwsze opublikowane zostaną dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W kolejnych godzinach poznamy m.in wyniki indeksów PMI dla usług i przemysłu oraz dynamikę produkcji przemysłowej. Biorąc pod uwagę ilość oraz istotność odczytów możemy spodziewać się większych ruchów na parach powiązanych z dolarem amerykańskim.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny