pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Końcówka miesiąca

Końcówka miesiąca

27 lis 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka się trzyma

    Mogłoby się wydawać, że z początkiem nowego tygodnia będziemy obserwowali odreagowanie ostatnich spadków na parach powiązanych z polskim złotym. Najprawdopodobniej nie powinniśmy jednak  widzieć spadku wartości złotego  dopóki nie zmieni się nastawienie inwestorów na szerokim rynku. Nasza waluta w ciągu ostatniego tygodnia znacznie się umocniła. Aktualnie frank szwajcarski kosztuje poniżej 3,60 zł. Cena dolara zbliża się pomału do granicy 3,50 zł. Notowania euro spadły już dzisiaj poniżej 4,20 zł. Z kolei funt brytyjski wyceniany jest na 4,70 zł.

Spokój, spokój, spokój

    Kolejny tydzień rozpoczyna się raczej powoli. Spoglądając na dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny inwestorzy nie będą mogli być zadowoleni. jedynym interesującym wydarzeniem poniedziałku będzie odczyt z rynku nieruchomości. Poznamy wówczas liczbę sprzedanych nowych domów w Stanach Zjednoczonych. Poza tym opublikowany zostanie Indeks Dallas FED. Biorąc pod uwagę ostatnią słabą kondycję amerykańskiej waluty, to dzisiejsze odczyty prawdopodobnie nie będą w stanie niczego zmienić. Niepewność w związku z reformą podatkową Trumpa czy niepewność związana z poczynaniami FED w 2018 roku mocno ciążą dolarowi.

Kolejne dni ciekawsze

    Analizując jednak nadchodzące wydarzenia przełom listopada i grudnia nie będzie aż taki nudny. Tak naprawdę to każdy kolejny dzień będzie ciekawszy. Do najciekawszych odczytów dalszej części tygodnia należeć będą dane inflacyjne w Stanach Zjednoczonych oraz dane z rynku pracy i dynamiki PKB w Kanadzie. Poza tym poznamy liczne dane inflacyjne, w piątek czeka nas seria danych PMI.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dolar kontruje, osłabiając złotego
Adam Fuchs