Spokój, spokój, spokój

Środa jest kolejnym spokojnym dniem na rynkach. Inwestorzy nie podejmują żadnych gwałtownych ruchów, a zmienność notowań na parach walutowych jest bardzo wąska. Najprawdopodobniej gracze nastawiają się już na jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Choć analitycy nie oczekują żadnych niespodziewanych ruchów, to należy zawsze pamiętać o konferencji Mario Draghiego, który już nie raz w przeszłości potrafiła rozruszać handel.

Kilka odczytów i spotkanie Trumpa

Dzisiejsza niska zmienność na rynkach może zostać jedynie zaburzona pod wpływem informacji, które dotrą do nas po spotkaniu Trumpa z Junckerem. Głównym tematem rozmów pomiędzy prezydentem Stanów Zjednoczonych a przewodniczącym Komisji Europejskiej mają być stosunki handlowe między Unią Europejską a Stanami. Jak to w ostatnim czasie bywało w rozmowach handlowych Donald Trump potrafi być nieobliczalny. Warto zatem rzucić okiem na notowania dolara oraz euro.

Po południu poznamy jeszcze kilka odczytów z amerykańskiej gospodarki, jednak sprzedaż nowych domów czy tygodniowa zmiana zapasów paliw nie powinna wpłynąć na inwestorów.

Złoty stoi w miejscu

Po wczorajszym dobrym dniu dla naszej waluty, dziś notowania złotego praktycznie stoją w miejscu.Dolar amerykański wyceniany jest na 3,67 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł. Frank szwajcarski oscyluje wokół poziomu do 3,70 zł, a cena funta brytyjskiego wynosi 4,83 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak