pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kolejny wakacyjny dzień

Kolejny wakacyjny dzień

25 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokój, spokój, spokój

    Środa jest kolejnym spokojnym dniem na rynkach. Inwestorzy nie podejmują żadnych gwałtownych ruchów, a zmienność notowań na parach walutowych jest bardzo wąska. Najprawdopodobniej gracze nastawiają się już na jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Choć analitycy nie oczekują żadnych niespodziewanych ruchów, to należy zawsze pamiętać o konferencji Mario Draghiego, który już nie raz w przeszłości potrafiła rozruszać handel.

Kilka odczytów i spotkanie Trumpa

    Dzisiejsza niska zmienność na rynkach może zostać jedynie zaburzona pod wpływem informacji, które dotrą do nas po spotkaniu Trumpa z Junckerem. Głównym tematem rozmów pomiędzy prezydentem Stanów Zjednoczonych a przewodniczącym Komisji Europejskiej mają być stosunki handlowe między Unią Europejską a Stanami. Jak to w ostatnim czasie bywało w rozmowach handlowych Donald Trump potrafi być nieobliczalny. Warto zatem rzucić okiem na notowania dolara oraz euro.

    Po południu poznamy jeszcze kilka odczytów z amerykańskiej gospodarki, jednak sprzedaż nowych domów czy tygodniowa zmiana zapasów paliw nie powinna wpłynąć na inwestorów.

Złoty stoi w miejscu

    Po wczorajszym dobrym dniu dla naszej waluty, dziś notowania złotego praktycznie stoją w miejscu.Dolar amerykański wyceniany jest na 3,67 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł. Frank szwajcarski oscyluje wokół poziomu do 3,70 zł, a cena funta brytyjskiego wynosi 4,83 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak