pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kolejny słaby dzień

Kolejny słaby dzień

26 cze 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka niezbyt silna

    Wtorek również nie jest łaskawym dniem dla naszej waluty. W obliczu ryzyk występujących na rynkach i szukania tak zwanych bezpiecznych przystani przez inwestorów złotówka osłabiła się wobec głównych walut. Dolar amerykański podrożał dziś do 3,72 zł. Euro znajdowało się już w okolicy 4,35 zł. Funt brytyjski kosztuje nieznacznie ponad 4,92 zł, a za franka szwajcarskiego trzeba już było przez moment zapłacić 3,76 zł.

Popołudnie z USA

    Godziny poranne w kalendarzu makroekonomicznym nie zawierały praktycznie żadnych ważnych danych. Dopiero w godzinach popołudniowych będziemy mogli mówić o nieznacznym ożywieniu. Co prawda zza oceanu napłynie do nas szereg publikacji z tamtejszej gospodarki jednakże dane te nie będą na tyle istotne dla inwestorów aby ożywić dzisiejszy handel. Najważniejszą informacją będzie odczyt indeksu zaufania konsumentów. Poza tym poznamy indeks Fed z Richmond, indeks cen domów, a także tygodniowa zmianę zapasów cen paliw.  


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak