Kolejny dzień umocnienia złotego

25 Mar 2015

Kurs EURPLN i USDPLN wyraźnie spada już od piątku. Pierwsza z wymienionych walut zaliczyła nawet 9-miesięczne minima i obecnie jest handlowana po ok.4.085 pln. Dolar po rajdzie z początku marca dobił do poziomu 3,96 pln i od tego momentu sukcesywnie spada. Na ten moment waluta amerykańska kosztuje ok.3,715 pln.

Również na funcie nie brakuje zmienności. 8-letnie maksimum z 11 marca, które wypadło na poziomie 5,9066 pln zostało skorygowane przez solidną falę spadków. Od tego momentu kurs GBP stopniał o 35 groszy. Obecnie funt oscyluje wokół 5,55 pln. W najbliższych tygodniach kwotowanie szterlinga może być obciążone spekulacjami na temat tego, która z partii zwycięży w zaplanowanych na 7 maja wyborach. Na chwile obecną większość sondaży wskazuje, iż zarówno Konserwatyści jak i Laburzyści nie mają większości.

EURUSD nadal pozostaje w korekcie wzrostowej trendu spadkowego. Wczoraj poznaliśmy lepszy od oczekiwań dane PMI z Niemiec. Dziś również lepszy niż się spodziewano okazał się Niemiecki Wskaźnik Nastrojów Biznesowych. O godzinie 13:30 poznaliśmy Podstawowe Zamówienia Środków Trwałych z USA . Wynik okazał się gorszy od oczekiwań (0,3%) i wyniósł -0,4%. Wydaje się że na chwile obecną rynki zdyskontowały już najbliższe działania Fedu i korekta głównej pary walutowej może być kontynuowana. Na zmianę kursu może wpłynąć raport z rynku pracy w USA, który poznamy w przyszłym tygodniu.

W czwartek brak ważnych danych makro z Eurolandu czy USA. O godzinie 10:30 poznamy Sprzedaż Detaliczną miesiąc do miesiąca dla Wielkiej Brytanii. Poprzednia wartość wyniosła -0,3% natomiast prognoza przewiduje 0,4%.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Chęć jest, tylko możliwości brakuje

30 Paź 2020

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

To nie strach, to już panika

29 Paź 2020

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Tama pękła

28 Paź 2020

Krzysztof Adamczak