pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kolejne dane z Polski

Kolejne dane z Polski

22 maj 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Jak radzi sobie złoty?

    Środa jest kolejnym dniem, w którym opublikowane zostały dane z polskiej gospodarki. Tym razem najważniejsze odczyty dotyczyły produkcji przemysłowej. Ta, w ujęciu miesięcznym maleje, jednak rok do roku 9,2% wzrost pozytywnie zaskoczył rynki. Mimo wszystko wydaje się, że aktualny ruch spadkowy na notowaniach złotówki do USD, CHF i EUR nie jest efektem samej publikacji lecz jest również wsparty oporami lokalnymi. Dolar amerykański w środowe popołudnie wyceniany jest na 3,85 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,81 zł, a wspólna waluta 4,30 zł.

May na chwilę ratuje funta

    Wczorajsza decyzja Theresy May dała próżne nadzieje na wzrost wartości funta. Brytyjska premier ogłosiła bowiem, iż w nowym projekcie brexitowym dodany zostanie zapis o możliwości powtórzenia referendum. Zaskakująca wiadomość nie zmieniła jednak nastawienia do brytyjskiej waluty. Funt tylko przez moment zyskiwał na wartości by powrócić do swojego ostatniego trendu. Dodatkowo dzisiejsze dane inflacyjne również nie pomogą szterlingowi. Aktualnie jest on wyceniany na 4,88 zł.

Popołudnie za oceanem

    W godzinach popołudniowych tradycyjnie już możemy spodziewać się szeregu odczytów zza oceanu. Opublikowane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie, a głównym wydarzeniem w Stanach Zjednoczonych będzie zaprezentowanie protokołu z posiedzenia FOMC.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak