pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kalendarz wypełniony

Kalendarz wypełniony

14 lis 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny poranek

    Od samego rana złotówka nieznacznie traci w stosunku do większości głównych walut. Frank szwajcarski wyceniany jest aktualnie na poziomie 3,77 zł. Za euro zapłacimy niecałe 4,30 zł, a dolar amerykański kosztuje 3,81 zł. Złotówce nie pomogły dziś nawet dobre odczyty PKB. Wstępny odczyt w ujęciu rocznym wyniósł 5,1% co jest wynikiem lepszym od oczekiwań. Dodatkowo poznaliśmy dynamikę inflacyjną w Polsce. Ta, rok do roku, ponownie okazała się wyższa niż zakładana i wyniosła 1,8%.

Funt traci

    Pomimo wczorajszych dobrych doniesień z frontu Wielka Brytania – Unia Europejska i szybkiego wzrostu wartości brytyjskiej waluty, dziś notowania praktycznie powróciły do wczorajszych poziomów. Funtowi nie pomogła dobra publikacja inflacji producenckiej, która została przyćmiona przez nieco gorszy wynik inflacji konsumenckiej, który okazał się gorszy od prognoz. Wynikiem tego funt jest jedyną z głównych walut do, których złotówka zyskuje na wartości. Cena brytyjskiej waluty osiągała już dziś poziom 4,91 zł. Aktualnie jednak kurs szterlinga nieco wzrósł do okolic poziomu 4,93 zł.

Czas na Stany

    Po południu opublikowane zostaną dane ze Stanów Zjednoczonych. Najważniejszą z nich będzie odczyt inflacji konsumenckiej. Jeżeli publikacje pozytywnie zaskoczą rynki będziemy najprawdopodobniej świadkami dalszego umocnienia dolara. Amerykańska waluta pozostaje silna na szerokim rynku ze względu na informacje o uspokojeniu sytuacji i chęci porozumienia w sprawie wojny handlowej z Chinami, a także na skutek słabszego euro co wiąże się z  wewnętrznymi niepewnościami w Strefie Euro, które związane są między innymi z włoskim budżetem.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak