pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kalendarz nieco ciekawszy

Kalendarz nieco ciekawszy

10 maj 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Ważny dzień dla funta

    Praktycznie od samego rana jesteśmy świadkami licznych odczytów z brytyjskiej gospodarki. Wyniki produkcji przemysłowej nie odbiegały zbytnio od oczekiwań. Miesiąc do miesiąca zanotowano wzrost o 0,1%. Z kolei w ujęciu rocznym produkcja przemysłowa osiągnęła dynamikę na poziomie 2,9%, czyli nieco mniej niż prognozowali analitycy. O godzinie 13:00 odbyło się głosowanie w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Te pozostały bez zmian, a głosy członków rozłożyły się zgodnie z przewidywaniami. Co prawda poranne wyniki umocniły nieco funta to koniec końców po decyzji odnośnie kosztu pieniądza, publikacji raportu z posiedzenia oraz kwartalnego raportu dotyczącego inflacji funt brytyjski osłabił się na szerokim rynku.

Złotówka łapie oddech

    Możemy dziś spokojnie mówić o znacznej korekcie ostatnich ruchów na złotówce. Zaczęła ona bowiem z powrotem zyskiwać w stosunku do głównych walut. Kilkugroszowy spadek wartości względem naszej waluty zaliczył funt brytyjski. Kosztuje on obecnie 4,81 zł. frank szwajcarski kosztuje ponownie już “tylko” 3,55 zł. Euro powoli wraca w okolice 4,20 zł. Póki co jednak wyceniane jest na 4,23 zł. Dolar amerykański potaniał dziś do 3,56 zł.

Jeszcze Stany

    Dzisiejsze popołudnie również nie powinno należeć do nudnych. Poznamy bowiem liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych, a także dynamikę inflacji konsumenckiej. Wyniki lepsze od oczekiwanych powinny ponownie dać siłę amerykańskiej walucie.  


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dolar kontruje, osłabiając złotego
Adam Fuchs