pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Jutro dane, dziś prognozy

Jutro dane, dziś prognozy

11 sie 2016 Autor: Krzysztof Adamczak

    Prognozy ISBnews, trochę danych z Europy, Bernanke nie wierzy w podwyżki stóp procentowych.

    Jutro mają zostać opublikowane ważne dane z Polski i z Europy. Przede wszystkim chodzi o tempo wzrostu gospodarczego. Poznamy również odczyty dotyczące inflacji. Już dzisiaj serwis ISBnews podał wyniki ankiety przeprowadzonej wśród analityków. Prognozują oni przyśpieszenie wzrostu PKB do 3,3% w skali roku oraz utrzymanie się deflacji CPI na poziomie około 0,8% do 0,9%. Oficjalne tempo wzrostu rodzimej gospodarki GUS poda jutro o 10:00. Jeśli sprawdzą się pozytywne prognozy złotówka może się znowu umocnić.

    Dzisiaj za to poznaliśmy odczyty inflacji z Francji oraz Włoch. Nad Sekwaną obyło się bez niespodzianek i wyniki pokryły się z przewidywaniami rynków. Jest to miła odmiana, ponieważ ostatnio francuska gospodarka regularnie zawodzi. Włosi także mają swoje problemy, zapewne jeszcze większe niż ich Francuzi. Analitycy spodziewali się minimalnego, ale jednak wzrostu cen w przeciągu miesiąca. Dlatego wynik na poziomie -1,8% jest mocnym rozczarowaniem. W skali roku ceny spadły o 0,2%.

    Ben Bernanke, mimo że już nie pełni oficjalnej funkcji w Rezerwie Federalnej, cały czas pozostaje ważna personą świata finansjery. Rynek uważnie wsłuchuję się w to, co ma do powiedzenia. A były szef FED-u nie jest ostatnio zbyt optymistycznie nastawiony. Na swoim blogu wątpi w podwyżki stóp procentowych w tym roku. Jednocześnie krytykuje modele ekonomiczne, którymi posługują się członkowie FOMC. Słowa te z pewnością nie pomagają dolarowi.

    Złoty dzisiaj pozostaje stabilny, nieznacznie osłabiając się do franka i dolara. Obie te waluty drożeją o grosz i kosztują odpowiednio 3,92 zł oraz 3,83 zł. Funt oraz euro oscylują wokół wczorajszego zamknięcia. Na większą zmienność będzie pewnie poczekać do jutra.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak