pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Jeszcze spokojnie

Jeszcze spokojnie

23 kwi 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Lekka korekta

    Początek tygodnia przyniósł nam lekkie osłabienie złotówki. Chociaż wydawać by się mogło, że po ogłoszeniu wyników sprzedaży detalicznej nasza waluta ponownie zacznie nabierać siły, a jej notowania wobec głównych walut podąża w kierunku południowym. Sprzedaż detaliczna w marcu w ujęciu miesięcznym wniosła aż 17,8%. Z kolei rok do roku jej dynamika wyniosła 9,2%. Oba odczyty okazały się lepsze od prognoz analityków, nawet podczas gdy ostatnie dane z produkcji przemysłowej nie zachwyciły. Dziwi zatem nieco reakcja rynków. Frank szwajcarski kosztuje dzisiaj 3,49 zł. Funt podrożał do 4,77 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,17 zł. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,41 zł.

Odczyty PMI

    Poza publikacją Głównego Urzędu Statystycznego, w godzinach przedpołudniowych, poznaliśmy jeszcze szereg odczytów PMI z Europy. W Niemczech zarówno indeks PMI dla przemysłu jak i dla usług przekroczył oczekiwania. Z kolei we Francji nieznacznie gorszy od prognoz okazał się wynik dla przemysłu. Podobnie ułożyły się zbiorcze wyniki tego indeksu dla Strefy Euro. PMI dla przemysłu wyniosło 56 pkt. przy oczekiwaniach o 0,1pk wyższych. Dla usług odczyt był nieco bardziej łaskawy pozytywnie zaskakując wynikiem 55 pkt. Wspólna waluta nieco się osłabia jednak jest to bardziej wynik uspokojenia wszystkich zagrożeń ze strony Białego Domu i umacniającego się dolara. Jeżeli chodzi o notowania amerykańskiej waluty to w godzinach popołudniowych czekają nas również odczyty PMI, a także informacje z rynku nieruchomości.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak