- pl
- en
- uk
- ru
Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami aż do EBC
Znów niemal pusty kalendarz
Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem sennej atmosfery. Pusty kalendarz makro nie zachęcał inwestorów do jakiś większych ruchów. Poniekąd liczono na większą aktywność graczy po ogłoszeniu porozumienia w amerykańskim Senacie w sprawie przedłużenia finansowania administracji rządowej. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Również dzisiaj rynki trwają w zawieszeniu przy niemal znów pustym kalendarzu.
Tak miało być
Reakcja rynku walutowego na zakończenie government shutdown była znikoma bo tak naprawdę obydwie strony wyraziły chęć porozumienia. Obecnie finansowanie jest zapewnione do 8 lutego. Demokraci ugrali tym samym swój postulat, który zakłada ochronę tzw “Dreamers” czyli osób znajdujących się nielegalnie od dziecka na terenie USA. Na walutach efektu porozumienia nie widac co innego na rynkach akcyjnych. Po raz kolejny indeks giełdowy w USA znalazł się na historycznych maksimach. Pozytywny sentyment przeniósł się również dzisiaj na rynek europejski.
Niewielkie wahania w okolicach 1,2250
Notowania EUR/USD praktycznie stoją w miejscu w okolicach 1,2250. Czyli mniej więcej w połowie między ostatnim maxem a ważnym wsparciem. Rynek czeka na czwartkowy EBC i dlatego przełomu do tego czasu może nie być widać. Powszechnie słychać głosy, że Mario Draghi zechce wpłynąć na osłabienie euro więc gracze wstrzymują się z kontynuowaniem rajdu w górę choćby na głównej parze. Nawet tego stanu nie zmienił odczyt indeksu ZEW z Niemiec znacznie przewyższający prognozy.
Nie ma zainteresowania dolarem
A z kolei na amerykańską walutę inwestorzy nie spoglądają łaskawym okiem. I nawet po tak silnej wyprzedaży w całym 2017 roku szans na większe odreagowanie nie widać. A pretekst w postaci przedłużenia finansowania administracji rządowej był ale fakt ten nie został wykorzystany.
Mimo dobrego sentymentu złoty nie umacnia się
Na złotym tak naprawdę nie wiele sie dzieje. Dobry sentyment na rynkach nie przekłada się na umocnienie złotego. EUR/PLN nie zdołał sforsować granicy 4,16. Do tego w relacji do funta osiągnięty został poziom najwyższy od miesiąca w okolicach 4,76. Jeśli w czwartek faktycznie dojdzie do interwencji słownej prezesa EBC złotówka może stracić zarówno do dolara jak i dalej kontynuować osłabienie w relacji do brytyjskiej waluty nawet w okolice 4,80.
Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.
Zobacz także
Kupon rabatowy dla nowych Klientów!
Wpisz swój email, a wyślemy Ci 50% kod rabatowy na
prowizję od pierwszej wymiany.
Odbierz maila!
Wysłaliśmy Ci maila z 50% kodem rabatowym na prowizję od pierwszej wymiany!
Kliknij w link w mailu i zarejestruj się aby wykorzystać zniżkę