pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Inwestorzy czekają na payrolle?

Inwestorzy czekają na payrolle?

05 sie 2016 Autor: Krzysztof Adamczak

Dane z przemysłu w Europie, na wyspach indeks Halifax, a i tak wszyscy czekają na odczyty zza oceanu.

    Dzisiejsze dane dotyczące przemysłu rozczarowują praktycznie w całej Europie. W Niemczech zamówień w tym sektorze było 0,4% mniej niż przed miesiącem i 1% mniej niż rok temu. Na Węgrzech produkcja przemysłowa skurczyła się o 0,3% pomimo, że ostatni odczyt był bliski dwucyfrowego wzrostu. Słabe dane dotarły również z Włoch i Norwegii.

    O godzinie 9:30 w Wielkiej Brytanii opublikowany został indeks Halifax opisujący ceny nieruchomości. Wczoraj w swoim komunikacie Bank Anglii prognozował ich obniżki, co znalazło potwierdzenie w dzisiejszym odczycie. Ceny w przeciągu miesiąca spadły o 1%, rynek oczekiwał spadku 0,2%. Jest to kolejne spowolnienie w brytyjskiej gospodarce, które jest konsekwencją Brexitu.

    Najważniejszym wydarzeniem dnia pozostają dane z amerykańskiego rynku pracy. O 14:30 poznamy poziom stopy bezrobocia, dynamikę płacy godzinowej, no i zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Ostatnio amerykańska gospodarka nie ma najlepszej passy co najlepiej obrazuje mocno rozczarowujący odczyt PKB. Oczekiwania analityków nie wydają się nad wyraz optymistyczne. Konsensus wynosi zaledwie 180 tysięcy choć zeszłomiesięczny wynik wyniósł prawie 290 tysięcy.
    Złoty dzisiaj pozostaje stabilny. Kursy głównych walut oscylują w granicach wczorajszego zamknięcia. Euro mimo prób nie jest wstanie powrócić powyżej 4,30 zł. Dolar kosztuje 3,84 zł a frank szwajcarski jest 10 groszy droższy. Funt coraz bardziej zbliża się do granicy 5 zł, obecnie kosztuje 5,06 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny