pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Intensywny poranek

Intensywny poranek

03 lip 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Bogaty kalendarz makro

    Już od początku tygodnia inwestorzy nie mogą narzekać na nudę. W godzinach porannych poznaliśmy szereg informacji z europejskich gospodarek. Głównie były to odczyty indeksów PMI dla przemysłu. Wszystkie odczyty z Europy pozostają od dłuższego czasu powyżej poziomu 50 punktów. Najlepszymi rezultatami pochwalić się mogą Szwecja oraz Szwajcaria, gdzie indeks ten przekroczył próg 60 pkt. W Strefie Euro zanotowaliśmy nieznacznie lepszy wynik od prognoz, co jednak nie wpłynęło na notowania wspólnej waluty. Zdaje się, że seria odczytów PMI okazała się najgorsza dla funta. Brytyjska waluta straciła na wartości po publikacji niższej niż się spodziewano.

PMI w Polsce

    Odczyt indeksu PMI w Polsce co prawda nie osiągnął prognozowanej wartości, ale wynosząc 53,1 pkt był lepszy od wyniku majowego. Na polskich parach walutowych można  zauważyć zmianę trendu. Niedawny silny trend spadkowy wydaje się być zakończony, a nasza waluta powoli traci na wartości. Dzisiaj za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,87 zł, funt kosztuje 4,83 zł. Euro wyceniane jest na 4,23 zł a dolar na 3,72 zł.

Ciekawy tydzień

    W nadchodzącym tygodniu nie będzie czasu na nudę. Jeszcze dziś po południu poznamy wartość wskaźników ISM dla przemysłu w Stanach Zjednoczonych. Środa i czwartek należeć będą do banków centralnych, które zaprezentują nam tzw. “minutes”.  Z kolei w piątek, jak co pierwszy piątek miesiąca, poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny