pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Inflacja w górę

Inflacja w górę

30 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty zyskuje

    Bieżący tydzień przyniósł umocnienie złotówki. Widać to szczególnie po dzisiejszym odczycie, po którym ruch spadkowy nabrał tempa. O godzinie 10:00 opublikowane zostały dane inflacyjne w Polsce. Co prawda wynik 2,2 % w skali roku był wyższy od spodziewanego, jednak cały czas pozostaje poniżej zakładanego celu inflacyjnego wynoszącego 2,5%. Aktualnie dolar amerykański kosztuje 3,82 zł. Cena euro spadła do 4,28 zł, a franka szwajcarskiego do 3,74 zł. Z kolei za brytyjską walutę zapłacimy dziś 4,97 zł.

Bogaty kalendarz

    Od rana w kalendarzu makroekonomicznym publikowane są odczyty z europejskich gospodarek. Większość z publikacji, które poznaliśmy przed południem nie odbiegała znacząco od oczekiwań analityków, więc nie wypłynęły zbytnio na notowania euro. Najważniejszym odczytem przedpołudnia była dynamika PKB w strefie euro. Ta okazała się minimalnie lepsza niż sądzono i rok do roku wyniosła 1,2%.

    W godzinach popołudniowych poznamy inflację konsumencką w Niemczech, inflację producencką w Kanadzie,  a także serię danych ze Stanów Zjednoczonych.

1 maja

    Jutro, kiedy w znacznej części krajów przypada dzień wolny, także w Polsce, z okazji Święta Pracy, rynki nie będą robiły przerwy. Pierwszomajowy kalendarz zapowiada się bowiem bardzo ciekawie. Do najważniejszych publikacji jutrzejszego dnia należeć będą te zza oceanu. Raport ADP, raport ISM dla przemysłu czy decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych to tylko niektóre z punktów kalendarza.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak