pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Inflacja na Wyspach

Inflacja na Wyspach

13 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Odczyty inflacyjne

    Dzisiejsza karta z kalendarza jest dość monotematyczna, jednakże nie oznacza to, że prezentowane dane zostaną pominięte przez inwestorów. Na początku dnia poznaliśmy publikację inflacji konsumenckiej w Hiszpanii. Ta jednak okazała się zbieżna z prognozami.

    O godzinie 10:30 poznaliśmy odczyty inflacji konsumenckiej i producenckiej w Wielkiej Brytanii.  Producencka, czyli ta mniej ważna z punktu widzenia inwestorów, była nieznacznie niższa od prognoz. Z kolei wyniki inflacji konsumenckiej mogły nieco zaskoczyć obserwatorów. Jej dynamika okazała się wyższa od prognoz. Przez chwile rynki wahały się czy są to dobre dane, ale koniec końców funt zaczął dalej odrabiać stratę poniesioną w wyniku czwartkowych wyborów.

Polska i Stany

    Po godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane dotyczące bilansu płatniczego Polski, a  także wskaźniki inflacji bazowej. Dane te nie powinny jednak w dużym stopniu wpłynąć na notowania złotego, który pozostaje nadal silny. Od rana notowania naszej waluty praktycznie się nie zmieniły. Frank kosztuje 3,86 zł, funt 4,76 zł, euro 4,19 zł, a dolar  3,74 zł.

    W godzinach popołudniowych czekają nas odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Nie są jednak one aż tak ważne dla inwestorów. Poznamy bowiem dynamikę inflacji producenckiej oraz zmianę zapasów paliw.

Nie koniec emocji

    Można powiedzieć, że ten tydzień dopiero się rozkręca, a to co najważniejsze jeszcze przed nami. Już jutro poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Choć ta jest już praktycznie przesądzona, należy w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na zachowania kursów. Z kolei w czwartek przed taką samą decyzją stanie SNB oraz BOE. Tutaj jednak analitycy zgodnie twierdzą, że nie należy spodziewać się żadnych zmian.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak