pl
Strona główna > Komentarze walutowe > GUS ogłasza stopę bezrobocia

GUS ogłasza stopę bezrobocia

23 mar 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Spokojnie na azjatyckich parkietach. Dane z polskiej gospodarki. Kolejne doniesienia z rynku nieruchomości w USA. W miarę stabilna pozycja na złotówce.

    Wczorajsze wydarzenia w stolicy Belgii nie wpłynęły znacząco na notowania na azjatyckich giełdach. Chiński indeks Shanghai Composite podczas dzisiejszej sesji zyskał 0,35%. Na niewielkim minusie, -0,28%, zakończył sesję japoński Nikkei 225. Również na europejskich parkietach sesje przebiegają stosunkowo spokojnie.

    O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny podał stopę bezrobocia w Polsce. Wyniosła ona 10,3%, co było wynikiem przewidzianym przez analityków. Dane nie są uważane za miarodajne, ponieważ uwzględniają jedynie zarejestrowanych bezrobotnych. Konsumenci w Polsce nie patrzą optymistycznie w przyszłość. Wartość bieżącego wskaźnika ufności konsumenckiej zmalała do -9,3 punktu, czyli o 3,1 pkt względem poprzedniego odczytu.

    W tym tygodniu poznajemy dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Poniedziałkowy odczyt z rynku wtórnego zawiódł analityków. Dzisiaj poznaliśmy liczbę wniosków o kredyt hipoteczny. Spada ona o 3,3% tygodniowo. W godzinach popołudniowych poznamy wynik sprzedaży nowych domów. Analitycy przewidują o 16 tys. lepszy odczyt niż poprzedni, który wyniósł 494 tys. Dodatkowo opublikowane zostaną tygodniowe zmiany zapasów paliw.

   W dniu dzisiejszym złotówka słabnie o 2 grosze w stosunku do dolara, który próbuje przebić opór na poziomie 3,80 zł. Grosz straty notujemy na franku. Szwajcarska waluta zmaga się z poziomem 3,90 zł. Funt oraz euro utrzymują ceny z wczorajszego zamknięcia, odpowiednio 5,38 zł i 4,25 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek złotego
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs