GUS ogłasza stopę bezrobocia

23 mar 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojnie na azjatyckich parkietach. Dane z polskiej gospodarki. Kolejne doniesienia z rynku nieruchomości w USA. W miarę stabilna pozycja na złotówce.

Wczorajsze wydarzenia w stolicy Belgii nie wpłynęły znacząco na notowania na azjatyckich giełdach. Chiński indeks Shanghai Composite podczas dzisiejszej sesji zyskał 0,35%. Na niewielkim minusie, -0,28%, zakończył sesję japoński Nikkei 225. Również na europejskich parkietach sesje przebiegają stosunkowo spokojnie.

O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny podał stopę bezrobocia w Polsce. Wyniosła ona 10,3%, co było wynikiem przewidzianym przez analityków. Dane nie są uważane za miarodajne, ponieważ uwzględniają jedynie zarejestrowanych bezrobotnych. Konsumenci w Polsce nie patrzą optymistycznie w przyszłość. Wartość bieżącego wskaźnika ufności konsumenckiej zmalała do -9,3 punktu, czyli o 3,1 pkt względem poprzedniego odczytu.

W tym tygodniu poznajemy dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Poniedziałkowy odczyt z rynku wtórnego zawiódł analityków. Dzisiaj poznaliśmy liczbę wniosków o kredyt hipoteczny. Spada ona o 3,3% tygodniowo. W godzinach popołudniowych poznamy wynik sprzedaży nowych domów. Analitycy przewidują o 16 tys. lepszy odczyt niż poprzedni, który wyniósł 494 tys. Dodatkowo opublikowane zostaną tygodniowe zmiany zapasów paliw.

W dniu dzisiejszym złotówka słabnie o 2 grosze w stosunku do dolara, który próbuje przebić opór na poziomie 3,80 zł. Grosz straty notujemy na franku. Szwajcarska waluta zmaga się z poziomem 3,90 zł. Funt oraz euro utrzymują ceny z wczorajszego zamknięcia, odpowiednio 5,38 zł i 4,25 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny