Spore wahania na USD

Piątek i poniedziałek przynoszą całkiem sporą zmienność na głównej parze walutowej. Jest to przede wszystkim zasługa informacji płynących zza oceanu. W piątkowe popołudnie amerykańska waluta osłabiła się. Powodem takiego ruchu był powrót spekulacji co do kontaktów środowisk Donalda Trumpa z Rosją. Z kolei czynnikiem dającym wiarę w mocnego dolara okazały się wyniki debaty nad reformą podatkową. Jednakże, można powiedzieć, że inwestorzy z umiarkowaną radością przyjęli tę wiadomość. Mimo wszystko nikt nie jest pewny ostatecznej wersji ustawy, która zostanie podpisana przez Donalda Trumpa. Aktualnie notowania głównej pary walutowej ponownie znajdują się w okolicy poziomu 1,184.

Na GBP też ciekawie

Plotki od zawsze interesowały inwestorów. W sprawach Brexitu i jego ewentualnych konsekwencji czy kosztów nie było inaczej. Brytyjska waluta zazwyczaj bardzo silnie na nie reagowała. Tym razem również nie było inaczej. W zeszłym tygodniu po domniemanym zmniejszeniu kosztu wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty funt zaczął odrabiać straty. Dziś po wypowiedziach Guy’a Verhofstadt’a, że szanse na Brexit wynoszą 50-50 kurs szterlinga wystrzelił ponownie w górę.

Złotówka wciąż silna

Nasza waluta zdaje się nie reagować na doniesienia z Ameryki. Cena dolara praktycznie się dziś nie zmieniła i wynosi 3,54 zł. Z kolei po piątkowych doniesieniach inwestorzy ponownie uwierzyli w polskiego złotego. Euro potaniało do 4,19 zł, a frank szwajcarski ponownie kosztuje 3,60 zł. Siła funta na szerokim rynku również odzwierciedla się na parze GBP/PLN. Za brytyjską walutę zapłacimy dziś już niecałe 4,80 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak