Grudzień się rozkręca

04 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spore wahania na USD

Piątek i poniedziałek przynoszą całkiem sporą zmienność na głównej parze walutowej. Jest to przede wszystkim zasługa informacji płynących zza oceanu. W piątkowe popołudnie amerykańska waluta osłabiła się. Powodem takiego ruchu był powrót spekulacji co do kontaktów środowisk Donalda Trumpa z Rosją. Z kolei czynnikiem dającym wiarę w mocnego dolara okazały się wyniki debaty nad reformą podatkową. Jednakże, można powiedzieć, że inwestorzy z umiarkowaną radością przyjęli tę wiadomość. Mimo wszystko nikt nie jest pewny ostatecznej wersji ustawy, która zostanie podpisana przez Donalda Trumpa. Aktualnie notowania głównej pary walutowej ponownie znajdują się w okolicy poziomu 1,184.

Na GBP też ciekawie

Plotki od zawsze interesowały inwestorów. W sprawach Brexitu i jego ewentualnych konsekwencji czy kosztów nie było inaczej. Brytyjska waluta zazwyczaj bardzo silnie na nie reagowała. Tym razem również nie było inaczej. W zeszłym tygodniu po domniemanym zmniejszeniu kosztu wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty funt zaczął odrabiać straty. Dziś po wypowiedziach Guy’a Verhofstadt’a, że szanse na Brexit wynoszą 50-50 kurs szterlinga wystrzelił ponownie w górę.

Złotówka wciąż silna

Nasza waluta zdaje się nie reagować na doniesienia z Ameryki. Cena dolara praktycznie się dziś nie zmieniła i wynosi 3,54 zł. Z kolei po piątkowych doniesieniach inwestorzy ponownie uwierzyli w polskiego złotego. Euro potaniało do 4,19 zł, a frank szwajcarski ponownie kosztuje 3,60 zł. Siła funta na szerokim rynku również odzwierciedla się na parze GBP/PLN. Za brytyjską walutę zapłacimy dziś już niecałe 4,80 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Kryzys bankowy trwa w najlepsze

20 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

To był prawdziwy rollercoaster

17 mar 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

EBC nieugięte w walce z inflacją

16 mar 2023

Adam Fuchs