pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Grudzień się rozkręca

Grudzień się rozkręca

04 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Spore wahania na USD

    Piątek i poniedziałek przynoszą całkiem sporą zmienność na głównej parze walutowej. Jest to przede wszystkim zasługa informacji płynących zza oceanu. W piątkowe popołudnie amerykańska waluta osłabiła się. Powodem takiego ruchu był powrót spekulacji co do kontaktów środowisk Donalda Trumpa z Rosją. Z kolei czynnikiem dającym wiarę w mocnego dolara okazały się wyniki debaty nad reformą podatkową. Jednakże, można powiedzieć, że inwestorzy z umiarkowaną radością przyjęli tę wiadomość. Mimo wszystko nikt nie jest pewny ostatecznej wersji ustawy, która zostanie podpisana przez Donalda Trumpa. Aktualnie notowania głównej pary walutowej ponownie znajdują się w okolicy poziomu 1,184.

Na GBP też ciekawie

    Plotki od zawsze interesowały inwestorów. W sprawach Brexitu i jego ewentualnych konsekwencji czy kosztów nie było inaczej. Brytyjska waluta zazwyczaj bardzo silnie na nie reagowała. Tym razem również nie było inaczej. W zeszłym tygodniu po domniemanym zmniejszeniu kosztu wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty funt zaczął odrabiać straty. Dziś po wypowiedziach Guy’a Verhofstadt’a, że szanse na Brexit wynoszą 50-50 kurs szterlinga wystrzelił ponownie w górę.

Złotówka wciąż silna

    Nasza waluta zdaje się nie reagować na doniesienia z Ameryki. Cena dolara praktycznie się dziś nie zmieniła i wynosi 3,54 zł. Z kolei po piątkowych doniesieniach inwestorzy ponownie uwierzyli w polskiego złotego. Euro potaniało do 4,19 zł, a frank szwajcarski ponownie kosztuje 3,60 zł. Siła funta na szerokim rynku również odzwierciedla się na parze GBP/PLN. Za brytyjską walutę zapłacimy dziś już niecałe 4,80 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak