Greckie spekulacje trwają w najlepsze

02 cze 2015 Autor: Michał Iskat

W dniu dzisiejszym kalendarz wydarzeń makroekonomicznych jest niemal pusty. W godzinach porannych na rynek napłynęły co prawda informacje o bezrobociu w Niemczech (zgodnie z szacunkami analityków w maju wyniosło ono 6,4%), jednak nie miały one większego wpływu na rynki finansowe.

Tematem numer jeden od wczoraj są kolejna odsłona greckich negocjacji. Po wczorajszym nadzwyczajnym spotkaniu z przedstawicielami Grecji, na rynku po raz kolejny odżyły spekulacje na temat ewentualnego porozumienia. Obserwując zachowania inwestorów można stwierdzić, że obecnie grany jest scenariusz osiągnięcia przełomu w rozmowach, a potencjalnym terminem może być 5 czerwca. Efektem takich nastrojów powinno być delikatne umocnienie się europejskiej waluty w stosunku do dolara do piątku włącznie.

W dniu dzisiejszym inwestorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na dane płynące zza oceanu. O godzinie 16.00 na rynek napłyną dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku oraz kwietniowe zamówienia w przemyśle. Dane o tyle ważne, że w ostatnim czasie obserwujemy sprzeczne sygnały z amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie każdy kolejny odczyt stanowi element układanki która ma swoje odzwierciedlenie w kwotowaniu głównej pary walutowej.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak