pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Greckie spekulacje trwają w najlepsze

Greckie spekulacje trwają w najlepsze

02 cze 2015 Autor: Michał Iskat

W dniu dzisiejszym kalendarz wydarzeń makroekonomicznych jest niemal pusty. W godzinach porannych na rynek napłynęły co prawda informacje o bezrobociu w Niemczech (zgodnie z szacunkami analityków w maju wyniosło ono 6,4%), jednak nie miały one większego wpływu na rynki finansowe.

Tematem numer jeden od wczoraj są kolejna odsłona greckich negocjacji. Po wczorajszym nadzwyczajnym spotkaniu z przedstawicielami Grecji, na rynku po raz kolejny odżyły spekulacje na temat ewentualnego porozumienia. Obserwując zachowania inwestorów można stwierdzić, że obecnie grany jest scenariusz osiągnięcia przełomu w rozmowach, a potencjalnym terminem może być 5 czerwca. Efektem takich nastrojów powinno być delikatne umocnienie się europejskiej waluty w stosunku do dolara do piątku włącznie.

W dniu dzisiejszym inwestorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na dane płynące zza oceanu. O godzinie 16.00 na rynek napłyną dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku oraz kwietniowe zamówienia w przemyśle. Dane o tyle ważne, że w ostatnim czasie obserwujemy sprzeczne sygnały z amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie każdy kolejny odczyt stanowi element układanki która ma swoje odzwierciedlenie w kwotowaniu głównej pary walutowej.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny