pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Grecja nadal pozostaje wielką niewiadomą

Grecja nadal pozostaje wielką niewiadomą

10 cze 2015 Autor: Marcin Rogalski

Środa miała przynieść częściowe rozwiązanie sprawy Grecji, jednak Unia Europejska uznała, że zaprezentowany program reform jest niewystarczający. Tak więc aż do terminu kolejnej płatności (30. czerwca) rynek będzie czuł dezorientację i możliwe są nieprzewidywalne zachowania na rynku.

Dzisiejszy dzień przynosi umocnienie polskiego złotego. Wycena większości głównych walut w odniesieniu do naszej rodzimej waluty jest niższa. Euro spadło poniżej 4,15 zł, frank szwajcarski jest wyceniany na poziomie 3,95 zł, dolar amerykański 3,67 zł, natomiast funt brytyjski 5,68 zł.

Funt szterling dzisiaj zyskuje po dobrych danych z Wielkiej Brytanii. O 10:30 poznaliśmy wyniki produkcji przemysłowej za kwiecień. W ujęciu miesiąc do miesiąca jest to wzrost o 0,4%, prognozy były znacznie niższe (0,1%). Aprecjacja brytyjskiej waluty z poziomu 5,65 zł po dobrych danych miała zasięg 2 groszy. Aktualnie GBP/PLN jest handlowany na poziomach z nocy.

Kalendarium makroekonomiczne na dzisiaj nie zawiera zbyt wielu pozycji godnych szczególnej uwagi. Przed chwilą poznaliśmy dane z USA o liczbie wniosków o kredyt hipoteczny. Jest to wskaźnik publikowany co tydzień, w tym tygodniu wyniósł on 8,4%, poprzednio -3%. Jak można było się spodziewać, publikacja ta nie wpłynęła na rynek. Te dane mają zazwyczaj charakter poglądowy.

O 16:30 poznamy dane na temat tygodniowej zmiany zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych. 21:45 to będzie godzina na którą czekają szczególnie inwestorzy zainteresowani funtem brytyjskim, będzie miało miejsce publiczne wystąpienie szefa Banku Anglii – Marka Carneya.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak