pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Gołębie “minutki”

Gołębie “minutki”

07 lip 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Gołębi charakter protokołu z posiedzenia FOMC. Oczekiwanie na jutrzejsze dane z rynku pracy w USA.

Wczoraj o godz. 20:00 opublikowany został protokół z posiedzenia FOMC. Miał on gołębi charakter. Członkowie FED zwrócili uwagę na niepewność związaną z konsekwencjami Brexitu. Do pozostałych czynników ryzyka należą: spowolnienie w tworzeniu nowych miejsc pracy oraz spowolnienie gospodarcze w Chinach. W “minutkach” pojawił się także jastrzębi akcent. Część członków jest zdania, że nie należy zbyt długo zwlekać z podwyżkami. Ponadto większość członków zakładała podwyżki stóp już w czerwcu gdyby doszło do wyraźnej poprawy na rynku pracy.  

W tym kontekście bardzo istotne mogą okazać się jutrzejsze dane na temat zatrudnienia. O godz 14:30 poznamy liczbę nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym (prognoza 178 tys) i prywatnym (prognoza 170tys) oraz stopę bezrobocia (prognoza 4,8%). Bardzo możliwe, że to one wyznaczą kierunek na rynkach na najbliższe tygodnie, a także będą miały kluczowy wpływ na gołębie lub jastrzębie nastawienie członków FED.

Na rodzimym rynku podobnie jak na zachodnich giełdach widzimy dziś odreagowanie po trwających od piątku spadkach. Warszawski indeks WIG20 zyskuje 1,7%. Parkiety w Londynie oraz Francji rosną nieco ponad 1%, a niemiecki DAX 0,4%.

Złotówka traci jedynie względem funta, którego kurs wynosi 5,1956 pln czyli dwa grosze więcej niż wczoraj. Notowania dolara nie zmieniły się od wczorajszego zamknięcia, zapłacimy za niego 3,9985 pln. Euro oraz frank są tańsze o 0,3% niż wczoraj ich kurs wynosi odpowiednio 4,4275 pln oraz 4,0897 pln.

W kalendarzu makro o godz. 17:00 poznamy zapasy ropy naftowej z USA. Jutro o godz. 7:45 opublikowana zostanie stopa bezrobocia w Chinach. O godz. 8:00 podany zostanie bilans handlowy z Niemiec. O godz. 14:30 wspomniane już dane z rynku pracy w USA.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs