pl
Strona główna > Komentarze walutowe > ‘’Gołębie’’ głosy wśród członków Fed

‘’Gołębie’’ głosy wśród członków Fed

14 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Dziś mieliśmy po raz kolejny nieco słabsze dane z chińskiej gospodarki. Inflacja CPI wyniosła 1,6% wobec zakładanych 1,8%, poprzednia wartość to 2%. W efekcie giełda Państwa Środka spadła dziś o 1%. Negatywne nastroje przełożyły się na spadki indeksów w Europie. Giełdy w Niemczech, Francji oraz Londynie, jak również nasza rodzima GPW spadają już trzeci dzień z rzędu.

Eurodolar rano osiągnął maksimum tygodniowe na poziomie 1,1427 po czym cofnął się nieznacznie i ustabilizował na 1,1409. Relatywna słabość dolara to też częściowo pochodna wypowiedzi członków Fed Lael Brainard z poniedziałku czy Daniela Tarullo w wtorku. Wynika z nich, że nie szybko zobaczymy zacieśnianie polityki monetarnej w USA. Według Tarullo nadal mamy do czynienia z ‘’niepewnością’’ w postaci globalnych zawirowań, niskich cen surowców energetycznych czy zbyt silnego dolara.

Sporą zmienność obserwowaliśmy przedpołudniem na GBP/PLN. O 10:30 podano dane gospodarcze dla Wielkiej Brytanii. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, wypadły gorzej od oczekiwań, z kolei stopa bezrobocia pozytywnie zaskoczyła. Reakcja na funcie była podobnie jak dane dwubiegunowa. Najpierw kurs spadł z 5,68 do 5,64, a parę minut później podskoczył do 5,70.

W kalendarzu makro o 14:30 mamy kumulację ważnych danych z USA. Poznamy wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflację producencką. O godz. 20:00 opublikowana zostanie Beżowa Księga.

Jutro kalendarz makro rozpoczną Chiny, danymi na temat podaży pieniądza i udzielonych nowych kredytów. O 14:00 poznamy inflację dla Polski. O 14:30 mamy inflację konsumencką oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA. O 16:00 zobaczymy indeks Fed z Filadelfii. O 16:30 swoje wystąpienie będzie miał szef Fed William Dudley oraz James Bullard. O 22:30 przemawia kolejny szef Fed Loretta Mester.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak