pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Głosowanie i posiedzenie

Głosowanie i posiedzenie

18 mar 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Dane z polski    

    Początek tygodnia jest w miare łaskawy dla naszej waluty. Złotówka zyskuje w stosunku do dolara amerykańskiego, który aktualnie wyceniany jest na 3,78 zł. Za wspólną walutę przyjdzie nam zapłacić 4,29 zł, a za franka szwajcarskiego 3,78 zł. W tym tygodniu możemy być jednak świadkami nieco większych ruchów na złotówce, Nie tylko za sprawa wydarzeń z zagranicy. w tym tygodniu przewidziano bowiem szereg publikacji z polskiej gospodarki. Poznamy między innymi wskaźniki inflacji bazowej, dynamikę przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia, dynamikę produkcji przemysłowej czy wyniki sprzedaży detalicznej.

Kolejne głosowanie

    Po zeszłotygodniowych bataliach w parlamencie, które okazały się zgodne z oczekiwaniami rynków, w tym tygodniu po raz kolejny premier Theresa May będzie próbowała zdobyć poparcie w Izbie Gmin. Poparcie (bądź nie) jej projektu wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej będzie ważnym krokiem w dalszych negocjacjach z przedstawicielami UE w sprawie dalszych losów brexitu. W oczekiwaniu na te wydarzenia kurs funta osłabia się. Aktualnie brytyjska waluta wyceniana jest na 5,01 zł.

FED w środę

    W środę poznamy decyzje Rezerwy Federalnej odnośnie wysokości stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. inwestorzy z uwagą będą się przyglądać nie tylko samej decyzji ale również uważnie przysłuchiwać się konferencji prasowej. Rynki będą próbowały ze słów Powell’a wywnioskować czy jastrzębie nastawienie w FED zostało już całkowicie zapomniane.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny