pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Głosowanie i inflacja

Głosowanie i inflacja

12 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Kluczowe poziomy na złotówce

    Podczas ostatnich dni gdy na rynki wkradła się większa niepewność złotówka straciła do franka szwajcarskiego. Wczoraj jego cena wzrosła nawet w okolice 3.83 zł. Jest to jednak okolica oporu na tej parze walutowej, który po raz kolejny nie został pokonany. Aktualnie za szwajcarską walutę zapłacimy 3,81 zł. Lekkie odreagowanie występuje dziś również na funcie gdzie inwestorzy najprawdopodobniej wyczekują rezultatów dzisiejszego głosowania nad wotum nieufności dla premier Theresy May.  Wspólna waluta ponownie kosztuje 4,30 zł i tym samym po raz kolejny znaleźliśmy się pośrodku konsolidacji trwającej już od kilku miesięcy. Dzisiejsze notowania dolara póki co pozostają praktycznie w miejscu. Za amerykańską walutę przyjdzie nam zapłacić 3,79 zł.

Ciekawe popołudnie

    Dzisiejsze popołudnie może przynieść sporo emocji na rynkach walutowych, a szczególnie na parach powiązanych z dolarem amerykańskim i funtem. Dla amerykańskiej waluty najważniejszy będzie dziś odczyt inflacyjny. O godzinie 14:30 poznamy dynamikę inflacyjną w USA. Jest ona o tyle istotna, że słychać coraz więcej głosów mówiących o mniejszej liczbie podwyżek stóp procentowych w Stanach niż zakładano, a odczyty inflacyjne są jednymi ze wskazówek dla członków FED. Dodatkowo w późniejszych godzinach poznamy budżet federalny oraz zmiany zapasów paliw, jednak te odczyty nie będą miały już takiego wpływu na decyzje inwestorów.

    Kolejnym ważnym wydarzeniem dzisiejszego popołudnia będzie głosowanie w sprawie wotum nieufności dla premier Theresy May. Jest to kluczowe głosowanie z punktu widzenia decyzji dotyczącej porozumienia w sprawie Brexitu, które po utracie stanowiska obecnej premier będzie mogło zostać odrzucone, a nawet sam fakt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może stanąć pod dużym znakiem zapytania.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny