Globalne rynki w dobrych nastrojach

25 maja 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Na globalnych rynkach inwestorzy powrócili do zakupów. Porozumienie w sprawie kolejnej transzy pomocy dla Grecji.

Od rana na globalnych rynkach panują dobre nastroje. Giełdy w Niemczech i Francji notują ponad 1-procentowe wzrosty, po wczorajszym ponad 2-procentowym rajdzie. Byki panowały także na wczorajszej sesji w USA, gdzie wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na ponad 1-procentowych plusach.

Zielony kolor na europejskich indeksach zawdzięczamy udanym negocjacjom w sprawie kolejnej transzy wsparcia dla Grecji. Po 11 godzinach negocjacji zostało osiągnięte porozumienie i do Aten popłynie transza w wysokości 10,3 mld euro. Nowe pakiety oszczędnościowe wprowadzane przez rząd Tsiprasa, nie pierwszy raz spotykają się z falą niechęci wśród obywateli, którzy od kilku tygodni protestują przeciwko polityce zaciskania pasa.

Złotówka w godzinach porannych nieznacznie zyskiwała wobec głównych walut. W tym momencie jednak kurs euro, dolara i franka oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia i wynosi odpowiednio 4,4219 pln, 3,9680 pln oraz 4,0003 pln. Funt wyznacza nowe maksima, aktualnie kosztuje 5,8252 pln.

W kalendarzu makro poznamy dziś po południu szereg danych z USA. O godz 14:30 opublikowany zostanie bilans handlowy towarów. O godz 15:00 swoje przemówienie rozpocznie członek FOMC Patrick Harker.  O 16:30 poznamy zapasy ropy naftowej. O 20:00 usłyszymy kolejnego członka FOMC Roberta Kaplana.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak