pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Globalne rynki w dobrych nastrojach

Globalne rynki w dobrych nastrojach

25 maj 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Na globalnych rynkach inwestorzy powrócili do zakupów. Porozumienie w sprawie kolejnej transzy pomocy dla Grecji.

Od rana na globalnych rynkach panują dobre nastroje. Giełdy w Niemczech i Francji notują ponad 1-procentowe wzrosty, po wczorajszym ponad 2-procentowym rajdzie. Byki panowały także na wczorajszej sesji w USA, gdzie wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na ponad 1-procentowych plusach.

Zielony kolor na europejskich indeksach zawdzięczamy udanym negocjacjom w sprawie kolejnej transzy wsparcia dla Grecji. Po 11 godzinach negocjacji zostało osiągnięte porozumienie i do Aten popłynie transza w wysokości 10,3 mld euro. Nowe pakiety oszczędnościowe wprowadzane przez rząd Tsiprasa, nie pierwszy raz spotykają się z falą niechęci wśród obywateli, którzy od kilku tygodni protestują przeciwko polityce zaciskania pasa.

Złotówka w godzinach porannych nieznacznie zyskiwała wobec głównych walut. W tym momencie jednak kurs euro, dolara i franka oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia i wynosi odpowiednio 4,4219 pln, 3,9680 pln oraz 4,0003 pln. Funt wyznacza nowe maksima, aktualnie kosztuje 5,8252 pln.

W kalendarzu makro poznamy dziś po południu szereg danych z USA. O godz 14:30 opublikowany zostanie bilans handlowy towarów. O godz 15:00 swoje przemówienie rozpocznie członek FOMC Patrick Harker.  O 16:30 poznamy zapasy ropy naftowej. O 20:00 usłyszymy kolejnego członka FOMC Roberta Kaplana.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs