pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Funt odreagowuje

Funt odreagowuje

13 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty nieco słabszy

    Po wczorajszym dobrym dniu polskiej waluty, dziś złotówka ponownie traci w stosunku do głównych walut. Frank szwajcarski podrożał do 3,80 zł. Cena euro zmierza w kierunku 4,30 zł. Od początku sesji niewiele zmienił się poziom na parze USD/PLN. Za dolara zapłacimy aktualnie 3,77 zł. Najwięcej zyskuje funt brytyjski. jest to zasługa chwilowego uspokojeniu się sytuacji na Wyspach. We wczorajszym głosowaniu uzyskała wotum zaufania, co wskazuje na kontynuację obecnej polityki “brexitowej”. Ważnym jest również, że podobne głosowanie nad losami premier May nie będzie się mogło odbyć w ciągu najbliższego roku. Obecnie za brytyjską walutę zapłacimy 4,77 zł.

EBC decyduje

    Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego popołudnia będzie niewątpliwie decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych oraz konferencja Mario Draghiego. Co prawda analitycy nie spodziewają się żadnych zmian odnośnie stóp, jednakże z dużym prawdopodobieństwem oczekują zakończenia programu QE.  Chwilę po publikacji poznamy projekcje makroekonomiczne oraz posłuchamy konferencji prezesa EBC. Inwestorzy z zaciekawieniem przyglądać się będą każdym dzisiejszym komunikatom z nadzieją na informacje o przyszłości polityki monetarnej w Europie. Nie należy zatem wykluczyć większej zmienności na parach walutowych powiązanych ze wspólną walutą.

Kilka odczytów zza oceanu

    Najprawdopodobniej publikacje danych ze Stanów Zjednoczonych pozostaną w cieniu wydarzeń z Wielkiej Brytanii oraz komunikatów EBC. Niemniej jednak warto w godzinach popołudniowych zwrócić uwagę na dynamikę cen eksportu i importu w USA, a także na liczbę wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny