pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Funt na tapecie

Funt na tapecie

13 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Inflacja na Wyspach

    Przed południem jedynymi publikacjami w kalendarzu makroekonomicznym były odczyty inflacyjne z Wielkiej Brytanii. Inflacja producencka okazała się w większości przypadków nieco słabsza od oczekiwań. Z drugiej jednak strony, ta ważniejsza dla inwestorów, inflacja konsumencka była nieznacznie lepsza od prognoz. Sprawiło to, że brytyjska waluta zaczęła się umacniać.  Notowania funta znalazły się dzisiaj ponownie powyżej poziomu 4,70 zł. Najprawdopodobniej jednak umocnienie funta nie potrwa zbyt długo, a to za sprawą nadal ciążących obaw związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Złoty nadal stabilnie

    Notowania złotówki pozostają praktycznie niezmienne. Wahania w stosunku do głównych walut nie są zbyt duże. Frank szwajcarski podrożał dziś do 3,62 zł. Więcej również zapłacimy za euro. Tutaj kurs podskoczył do 4,17 zł. Z kolei 2 grosze nasza waluta odrobiła do dolara amerykańskiego, który aktualnie wyceniany jest na 3,37 zł.

Popołudnie raczej spokojne

    W godzinach popołudniowych najprawdopodobniej nie można będzie liczyć na zwiększoną zmienność na rynkach. Brak danych makroekonomicznych będzie bardziej usypiał inwestorów niż dawał kolejnych impulsów do inwestycji. Dopiero przed godziną 23:00 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych, ale wydaje się, że i ta informacja wniesie niewiele nowego na rynki.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak