pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Frankowy rollercoaster trwa

Frankowy rollercoaster trwa

23 kwi 2015 Autor: Michał Iskat

Frank nie pozwala o sobie zapomnieć. Zachowanie kursu tej waluty ostatnimi czasy przypomina prawdziwy rollercoaster. W dniu wczorajszym po decyzji SNB (rozszerzenie grupy depozytariuszy w SNB, którzy są obłożeni ujemną stopą procentową) obserwowaliśmy bardzo silne osłabienie franka, który w ciągu dnia stracił 7 groszy do złotego. W dniu dzisiejszym obserwujmy korektę tego ruchu, a jej zasięg to już niemal 5 groszy.

Kurs EURPLN w dalszym ciągu uparcie balansuje w okolicach poziomu 4,00. Podobnie jak w wypadku głównej pary walutowej EURUSD, inwestorzy nie są w stanie ustalić wspólnego kierunku. Trudno powiedzieć pod co gra rynek, skoro nawet gorsze odczyty PMI dla gospodarek europejskich, czy też kolejne spekulacje o bankructwie Grecji nie stanowią zachęty dla spekulantów.

Dzisiaj czeka nas również spora dawka informacji z amerykańskiej gospodarki. O godzinie 14.30, jak co tydzień, poznamy liczbę nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Prognozy analityków mówią o symbolicznej poprawie kondycji amerykańskiego rynku pracy, co przełożyć ma się na spadek liczby nowych bezrobotnych o 4 tys do poziomu 290 tys.

O godzinie 15.45 na rynek napłyną wstępne odczyty PMI dla przemysłu za kwiecień, a 15 minut później rynek pozna sprzedaż nowych domów w USA. W danych inwestorzy upatrywać będą kolejnych argumentów potwierdzających dobrą kondycję amerykańskiej gospodarki. Ponadto wczorajsze dane z wtórnego rynku nieruchomości pozwalają z nadzieja patrzeć na stan rynku pierwotnego.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak