Frankowy rollercoaster trwa

23 kw. 2015 Autor: Michał Iskat

Frank nie pozwala o sobie zapomnieć. Zachowanie kursu tej waluty ostatnimi czasy przypomina prawdziwy rollercoaster. W dniu wczorajszym po decyzji SNB (rozszerzenie grupy depozytariuszy w SNB, którzy są obłożeni ujemną stopą procentową) obserwowaliśmy bardzo silne osłabienie franka, który w ciągu dnia stracił 7 groszy do złotego. W dniu dzisiejszym obserwujmy korektę tego ruchu, a jej zasięg to już niemal 5 groszy.

Kurs EURPLN w dalszym ciągu uparcie balansuje w okolicach poziomu 4,00. Podobnie jak w wypadku głównej pary walutowej EURUSD, inwestorzy nie są w stanie ustalić wspólnego kierunku. Trudno powiedzieć pod co gra rynek, skoro nawet gorsze odczyty PMI dla gospodarek europejskich, czy też kolejne spekulacje o bankructwie Grecji nie stanowią zachęty dla spekulantów.

Dzisiaj czeka nas również spora dawka informacji z amerykańskiej gospodarki. O godzinie 14.30, jak co tydzień, poznamy liczbę nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Prognozy analityków mówią o symbolicznej poprawie kondycji amerykańskiego rynku pracy, co przełożyć ma się na spadek liczby nowych bezrobotnych o 4 tys do poziomu 290 tys.

O godzinie 15.45 na rynek napłyną wstępne odczyty PMI dla przemysłu za kwiecień, a 15 minut później rynek pozna sprzedaż nowych domów w USA. W danych inwestorzy upatrywać będą kolejnych argumentów potwierdzających dobrą kondycję amerykańskiej gospodarki. Ponadto wczorajsze dane z wtórnego rynku nieruchomości pozwalają z nadzieja patrzeć na stan rynku pierwotnego.

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak