pl
Strona główna > Komentarze walutowe > FOMC zgodnie z przewidywaniami

FOMC zgodnie z przewidywaniami

19 lis 2015 Autor: Michał Iskat

Wczorajsza publikacja zapisków po posiedzeniu FED nie zaskoczyły rynków. Zgodnie z przewidywaniami wydźwięk był dość mocno jastrzębi, jednak nie było w nim za dużo nowego. W dalszym ciągu rynek wycenia prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w grudniu  na 70-80%. Brak nowych przesłanek w opublikowanym wczoraj minutes nie dostarczył paliwa dla dalszego umacniania się amerykańskiej waluty, a zamieszanie po publikacji spekulanci wykorzystali grając pod korektę na dolarze.

Czwartek zdecydowanie należy do banków centralnych. Od rana nastroje inwestorów kształtowane są przez wczorajszą publikację minutes z FOMC natomiast w godzinach popołudniowych nastąpi publikacja danych z EBC i NBP. O godzinie 13.30 zaprezentowany zostanie raport z Europejskiego Banku Centralnego natomiast pół godziny później uwagę inwestorów zwrócą zapiski z listopadowego spotkania Rady Polityki Pieniężnej.

W dniu dzisiejszym inwestorzy powinni zwrócić uwagę na publikacje makroekonomiczne z Polski. O godzinie 14.00 Główny Urząd Statystyczny poda październikowe odczyty produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej. W tym samym czasie poznamy również dynamikę sprzedaży detalicznej w Polsce. Oczekiwania rynkowe są bardzo optymistyczne i mówią o wzroście sprzedaży detalicznej w październiku do 0,6% w ujęciu rocznym (wobec 0,1% we wrześniu).

Również szereg danych napłynie na rynki zza ocenu. O godzinie 14.30 jako co czwartek poznamy kondycję amerykańskiego rynku pracy za sprawą publikacji tygodniowej zmiany liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. O godzinie 16.00 natomiast zaprezentowany zostanie wstępny odczyt indeksu Conference Board oraz indeks FED z Filadelfii.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Nowe realia
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs