FOMC zgodnie z przewidywaniami

19 lis 2015 Autor: Michał Iskat

Wczorajsza publikacja zapisków po posiedzeniu FED nie zaskoczyły rynków. Zgodnie z przewidywaniami wydźwięk był dość mocno jastrzębi, jednak nie było w nim za dużo nowego. W dalszym ciągu rynek wycenia prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w grudniu  na 70-80%. Brak nowych przesłanek w opublikowanym wczoraj minutes nie dostarczył paliwa dla dalszego umacniania się amerykańskiej waluty, a zamieszanie po publikacji spekulanci wykorzystali grając pod korektę na dolarze.

Czwartek zdecydowanie należy do banków centralnych. Od rana nastroje inwestorów kształtowane są przez wczorajszą publikację minutes z FOMC natomiast w godzinach popołudniowych nastąpi publikacja danych z EBC i NBP. O godzinie 13.30 zaprezentowany zostanie raport z Europejskiego Banku Centralnego natomiast pół godziny później uwagę inwestorów zwrócą zapiski z listopadowego spotkania Rady Polityki Pieniężnej.

W dniu dzisiejszym inwestorzy powinni zwrócić uwagę na publikacje makroekonomiczne z Polski. O godzinie 14.00 Główny Urząd Statystyczny poda październikowe odczyty produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej. W tym samym czasie poznamy również dynamikę sprzedaży detalicznej w Polsce. Oczekiwania rynkowe są bardzo optymistyczne i mówią o wzroście sprzedaży detalicznej w październiku do 0,6% w ujęciu rocznym (wobec 0,1% we wrześniu).

Również szereg danych napłynie na rynki zza ocenu. O godzinie 14.30 jako co czwartek poznamy kondycję amerykańskiego rynku pracy za sprawą publikacji tygodniowej zmiany liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. O godzinie 16.00 natomiast zaprezentowany zostanie wstępny odczyt indeksu Conference Board oraz indeks FED z Filadelfii.

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak