pl
Strona główna > Komentarze walutowe > FED umacnia dolara

FED umacnia dolara

21 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Stopy bez zmian

    Wczorajszy wieczór przysporzył inwestorom sporą dawkę emocji. Sprawcą zamieszania było kończące się posiedzenie FOMC oraz konferencja przewodniczącej FED Janet Yellen. Przed wieczorem analitycy byli praktycznie pewni co do jednej kwestii. Stopy procentowe podczas wrześniowego posiedzenia zostaną nienaruszone. I tak też się stało. Koszt pieniądza w Stanach Zjednoczonych pozostał w przedziale 1-1,25%.

Co więc ruszyło dolara?

    Siłą napędową dla amerykańskiej waluty były najprawdopodobniej projekcje, że najbliższa podwyżka stóp procentowych może nastąpić już w grudniu, a kolejne trzy mogą stać się faktem w 2018 roku. Dodatkowo FED od października zacznie stopniowo redukować bilans Rezerwy Federalnej. Skutki środowych komunikatów były praktycznie natychmiastowe. Na głównej parze walutowej mieliśmy ruch z okolicy poziomów 1,20 na 1,185. Aktualnie notowania EURUSD wahają się w okolicy poziomu 1,19.   

Czwartkowy kalendarz

       Chociaż nie brak ważnych odczytów, to z całą pewnością można uznać, że dzisiejszy dzień, po wczorajszych emocjach, należy do tych spokojniejszych. Z samego rana poznaliśmy bowiem decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Tak, jak oczekiwano, pozostały bez zmian. Nie wpłynęło to zatem na notowania jena. W godzinach popołudniowych czeka nas jeszcze garść odczytów zza oceanu, a najważniejszym z nich będzie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Dodatkowo około godziny 15:15 swoje przemówienie przedstawi Mario Draghi. Jednakże i tym razem nie najprawdopodobniej z jego ust nie padną żadne ważne sformułowania.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak