pl

FED decyduje

13 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Ciekawe przedpołudnie

    Zgodnie z przewidywaniami środowy poranek nie należał do tych nudnych. Z ważniejszych odczytów poznaliśmy odczyty inflacji konsumenckiej w Niemczech. Jednak nie różniła się od oczekiwań czym nie wpłynęła na notowania wspólnej waluty. Ponadto poznaliśmy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie 4,3%, a średnie wynagrodzenie rośnie szybciej niż się tego spodziewano. Jednakże liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych przerosła oczekiwania analityków, co niewątpliwie popsuło całościowy obraz odczytów z rynku pracy. Nie mniej jednak od rana brytyjska waluta nieznacznie się umacnia.

W oczekiwaniu na FOMC

    Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest publikacja projekcji makroekonomicznych oraz decyzji w sprawie stóp procentowych przez Komisję ds. Otwartego Rynku. O ile podwyżka stopy procentowej o 25 punktów bazowych jest praktycznie przesądzona, to inwestorzy bacznie przyglądać się będą projekcjom na przyszły rok. Zanim jednak nadejdzie godzina 20:00  i decyzja Fed opublikowana zostanie dynamika inflacji konsumenckiej w Stanach. Należy zatem spodziewać się dziś sporej zmienności na parach powiązanych z dolarem.

A złoty traci

    Ten tydzień nie należy już do złotówki. Notowania naszej waluty do głównych walut w tym tygodniu słabną. Może na to wpływać kilka czynników. Jednym z nich mogą być “zmiany” w rządzie. Z kolei patrząc globalnie, to przed tak burzliwym tygodniem i decyzjami Banków Centralnych inwestorzy wybierają jakieś bezpieczniejsze miejsca do ulokowania swoich funduszy. Tymczasem za dolara zapłacimy już 3,59 zł, euro kosztuje 4,21. Funt brytyjski podrożał do 4,79 zł, a frank szwajcarski do 3, 61 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak