Czas decyzji FED

29 lip 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty się osłabia

W poniedziałek złotówka kontynuuje słaba passę. Nasza waluta niezmiennie osłabia się w stosunku do franka, euro i dolara. Dolar amerykański aktualnie wyceniany jest na 3,85 zł. Cena franka szwajcarskiego wynosi 3,88 zł, a wspólnej waluty 4,28 zł. Wybory nowego premiera w Wielkiej Brytanii nie pomogły tamtejszej walucie. Funt po chwilowym spowolnieniu spadków dziś powrócił do swojego trendu. Tylko dziś brytyjska waluta potaniała o niecałe 3 grosze do 4,71 zł.

Finalne PMI

Nadchodzący tydzień będzie niezwykle interesujący za sprawą licznych wydarzeń makroekonomicznych. W Europie najistotniejszymi będa finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu, dynamika inflacyjna, czy wstępny odczyt dynamiki PKB w strefie euro.

Stany dominują

Pomimo serii odczytów z Europy to wydarzenia ze Sanów Zjednoczonych będą najbardziej elektryzowały graczy. Już jutro poznamy raport na temat wydatków i dochodów amerykanów. W środę z kolei będziemy mieli posiedzenie FOMC, na które wyczekują już inwestorzy. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest obniżka stóp procentowych przez członków rezerwy. Jednak nie zawsze oczekiwania równają się rzeczywistości. Z kolei druga część tygodnia to finalny odczyt PMI dla przemysłu oraz pierwszopiątkowy raport dotyczący sytuacji na rynku pracy w Stanach. Należy zatem bacznie obserwować wy  publikowane dane i nastawić się na zwiększoną aktywność inwestorów na parach powiązanych z dolarem amerykańskim praktycznie przez cały tydzień.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs