Czas decyzji FED

29 lip 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty się osłabia

W poniedziałek złotówka kontynuuje słaba passę. Nasza waluta niezmiennie osłabia się w stosunku do franka, euro i dolara. Dolar amerykański aktualnie wyceniany jest na 3,85 zł. Cena franka szwajcarskiego wynosi 3,88 zł, a wspólnej waluty 4,28 zł. Wybory nowego premiera w Wielkiej Brytanii nie pomogły tamtejszej walucie. Funt po chwilowym spowolnieniu spadków dziś powrócił do swojego trendu. Tylko dziś brytyjska waluta potaniała o niecałe 3 grosze do 4,71 zł.

Finalne PMI

Nadchodzący tydzień będzie niezwykle interesujący za sprawą licznych wydarzeń makroekonomicznych. W Europie najistotniejszymi będa finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu, dynamika inflacyjna, czy wstępny odczyt dynamiki PKB w strefie euro.

Stany dominują

Pomimo serii odczytów z Europy to wydarzenia ze Sanów Zjednoczonych będą najbardziej elektryzowały graczy. Już jutro poznamy raport na temat wydatków i dochodów amerykanów. W środę z kolei będziemy mieli posiedzenie FOMC, na które wyczekują już inwestorzy. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest obniżka stóp procentowych przez członków rezerwy. Jednak nie zawsze oczekiwania równają się rzeczywistości. Z kolei druga część tygodnia to finalny odczyt PMI dla przemysłu oraz pierwszopiątkowy raport dotyczący sytuacji na rynku pracy w Stanach. Należy zatem bacznie obserwować wy  publikowane dane i nastawić się na zwiększoną aktywność inwestorów na parach powiązanych z dolarem amerykańskim praktycznie przez cały tydzień.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak