pl
Strona główna > Komentarze walutowe > EURUSD – trzeci dzień wzrostów

EURUSD – trzeci dzień wzrostów

16 kwi 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po wczorajszych słabszych danych z USA euro nadal umacnia się względem dolara. Obecnie kurs kształtuje się na poziomie 1,0722 usd. Wydaje się, że chwilowo rynek przestał reagować na problemy Aten, które do niedawna wyraźnie ciążyły na kursie EURUSD. Warto wspomnieć, iż w przyszły piątek odbędzie się kolejne spotkanie eurogrupy podczas którego mają zostać przedstawione plany reform. W maju i w czerwcu Hellada musi zwrócić w sumie 2,5 mld euro.

Wczoraj agencja S&P obniżyła rating Grecji do CCC+ z perspektywą negatywną. Uzasadniła to obawą o ‘’dalszą utratę płynności w odniesieniu do długu publicznego’’ oraz ‘’przedłużającymi się negocjacjami między sprawującymi władzę od blisko trzech miesięcy rządem Grecji, a jej oficjalnymi wierzycielami’’.

Wczorajsze posiedzenie RPP i EBC nie wpłynęły znacząco na polską walutę.  Kurs EURPLN od kilku godzin nieznacznie rośnie i wynosi 4,032 pln. Frank oscyluje wokół 3,902 pln, dolar 3,789 pln. Funt od ponad tygodnia sukcesywnie rośnie, w tym momencie para GBPPLN kosztuje 5,601 pln.

Dzisiaj zmienność na rynkach mogą spowodować przede wszystkim dane ze stanów. O 14:30 poznamy zezwolenia na budowę, rynkowy konsensus wynosi 1,080M wobec 1,102M miesiąc temu. O godzinie 16:00 zostanie podany wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii, tutaj oczekuje się poziomu 6,0 wobec poprzedniego odczytu 5,0. Wieczorem będą przemawiać członkowie FOMC: Lockhart o 19:00, Mester o 19:10, Rosengren o 19:30 i Stanley Fischer o 21:00.

Jutro o godz. 10:30 będzie opublikowana liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z Wielkiej Brytanii (prognoza -28 tys. wobec -31 tys. miesiąc temu). O godz. 11:00 poznamy dane inflacyjne CPI z strefy euro za marzec. Analitycy przewidują poziom -0,1% wobec -0,1% za luty. O 14:30 ukażą się dane inflacyjne CPI z USA, rynek oczekuje takiej samej wartości jak miesiąc temu czyli 0,2%.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Walutowy rollercoaster
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nowe realia
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny