EUR/USD reaguje na wczorajsze dane. Wtorek bez ważnych odczytów.

04 paź 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Umocnienie dolara.

Po wczorajszych popołudniowych danych z przemysłu w Stanach Zjednoczonych dolar amerykański zyskał na wartości względem euro. Odczyt indeksu ISM okazał się o jeden punkt wyższy od oczekiwań analityków. Aktualnie kurs EUR/USD znajduje się ok. 0,5 centa niżej niż przed powyższą publikacją. Poniedziałkowe dane nie były jednak tymi najistotniejszymi dla amerykańskiej waluty w tym tygodniu. W piątek poznamy sytuację na tamtejszym rynku pracy. Analitycy oczekują znacznej poprawy i wyników lepszych niż te prezentowane w zeszłym miesiącu. Jeżeli przypuszczenia obserwatorów się sprawdzą lub będą nawet niższe od rzeczywistego rezultatu powinniśmy wtedy zobaczyć kontynuację obecnego trendu spadkowego na EUR/USD.

Rynki oczekują środy i piątku

Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego nie zawiera wielu informacji mogących w znaczący sposób wpłynąć na nastroje inwestorów. Jedynym odczytem, który i tak nie zaskoczył rynków, była decyzja Rady Banku Rezerw Australii o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 1,5%.

Na jutro przewidziana jest seria publikacji indeksu PMI w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo  z USA napłyną do nas dane na temat zamówień oraz raport ADP. Z kolei piątkowe popołudnie przyniesie nam emocje związane z publikacją sytuacji na rynku pracy w Stanach.

Na złotówce bez znacznych ruchów

Nasza rodzima waluta w dniu dzisiejszym traci jedynie do umacniającego się na szerokim rynku dolara. Za amerykańską walutę zapłacimy 3,84 zł. Frank oraz funt potaniały o 1 grosz i kosztują odpowiednio 3,92 zł i 4,90 zł. Cena euro od dnia wczorajszego pozostaje niezmiennie na poziomie 4,29 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy dane z USA wpłyną na decyzję FED?

27 sty 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Taniec eurodolara wokół 1,09 USD

26 sty 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wydłużone wakacje kredytowe?

25 sty 2023

Dawid Górny