pl
Strona główna > Komentarze walutowe > EUR/USD reaguje na wczorajsze dane. Wtorek bez ważnych odczytów.

EUR/USD reaguje na wczorajsze dane. Wtorek bez ważnych odczytów.

04 paź 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Umocnienie dolara.

    Po wczorajszych popołudniowych danych z przemysłu w Stanach Zjednoczonych dolar amerykański zyskał na wartości względem euro. Odczyt indeksu ISM okazał się o jeden punkt wyższy od oczekiwań analityków. Aktualnie kurs EUR/USD znajduje się ok. 0,5 centa niżej niż przed powyższą publikacją. Poniedziałkowe dane nie były jednak tymi najistotniejszymi dla amerykańskiej waluty w tym tygodniu. W piątek poznamy sytuację na tamtejszym rynku pracy. Analitycy oczekują znacznej poprawy i wyników lepszych niż te prezentowane w zeszłym miesiącu. Jeżeli przypuszczenia obserwatorów się sprawdzą lub będą nawet niższe od rzeczywistego rezultatu powinniśmy wtedy zobaczyć kontynuację obecnego trendu spadkowego na EUR/USD.

    Rynki oczekują środy i piątku

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego nie zawiera wielu informacji mogących w znaczący sposób wpłynąć na nastroje inwestorów. Jedynym odczytem, który i tak nie zaskoczył rynków, była decyzja Rady Banku Rezerw Australii o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 1,5%.

    Na jutro przewidziana jest seria publikacji indeksu PMI w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo  z USA napłyną do nas dane na temat zamówień oraz raport ADP. Z kolei piątkowe popołudnie przyniesie nam emocje związane z publikacją sytuacji na rynku pracy w Stanach.

    Na złotówce bez znacznych ruchów

    Nasza rodzima waluta w dniu dzisiejszym traci jedynie do umacniającego się na szerokim rynku dolara. Za amerykańską walutę zapłacimy 3,84 zł. Frank oraz funt potaniały o 1 grosz i kosztują odpowiednio 3,92 zł i 4,90 zł. Cena euro od dnia wczorajszego pozostaje niezmiennie na poziomie 4,29 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak