pl
Strona główna > Komentarze walutowe > EURUSD pokonuje kolejne minima

EURUSD pokonuje kolejne minima

11 mar 2015 Autor: Michał Iskat

Bieżący tydzień nie obfituje w doniesienia makroekonomiczne, jednak inwestorzy nie mogą narzekać na nudę. Na wykresie głównej pary walutowej obserwujemy konsekwentny ruch w dół. Z dnia na dzień EURUSD pokonuje kolejne minima. W dniu dzisiejszym zaobserwowaliśmy zejście poniżej poziomu 1,06.

Zachowanie EURUSD obrazuje jasno nastroje na światowych rynkach finansowych. Inwestorzy od dłuższego czasu “grają” scenariusz w którym amerykańska gospodarka nabiera rozpędu a z coraz większymi problemami boryka się strefa euro. Takie oczekiwania sprawiają, że kapitał spekulacyjny szerokim strumieniem płynie ze Starego Kontynentu w kierunku amerykańskiej gospodarki, co ma swoje odzwierciedlenie w zachowaniu kursów walutowych. Osłabienie euro spotęgowało także uruchomienie programu skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny. Podkreślić należy, że europejski QE ma stymulować gospodarkę przez kolejne 18 miesięcy a co za tym idzie presja podażowa ze strony euro może zepchnąć kwotowania EURUSD na jeszcze niższe poziomy.

Zachowanie głównej pary walutowej ma przełożenie na zachowanie złotego. Na szczególną uwagę zasługuje kwotowanie USDPLN. Dolar w odniesieniu złotego zyskuje na wartości, co jest nierozerwalnie związane z wyceną EURUSD. W dniu dzisiejszym nastąpiło wybicie powyżej 3,90 a na rynkach trwają spekulacje o możliwości dojścia kursu do psychologicznego poziomu 4,00. Biorąc pod uwagę dynamikę ruchu może stać się to w przeciągu najbliższych dni.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak