Euro odrabia straty

21 lip 2015 Autor: Marcin Rogalski

Po poniedziałkowym osłabieniu naszej rodzimej waluty, przyszedł czas na odrobienie tych strat. Rynek dzisiaj zachowuje się stosunkowo spokojnie, czemu sprzyja prawie pusty kalendarz makroekonomiczny. Około południa euro w wycenie do polskiego złotego wyceniane jest na poziomie 4,11 zł, frank szwajcarski 3,94 zł, dolar amerykański 3,79 zł, natomiast funt brytyjski 5,88 zł.

Powoli opada kurz po greckich problemach z niewypłacalnością, które na pewien czas zostały zażegnane. Wszystko dzięki otrzymanej pomocy finansowej w formie pożyczki pomostowej. Udzielone wsparcie pozwoliło Atenom uregulować bieżące zobowiązania dla EBC w kwocie 4,2 mld euro. Nad Grecją nadal wisi widmo negocjacji w sprawie głównego programu pomocowego.

Główna para walutowa – eurodolar – w dniu dzisiejszym obrał kierunek na północ. Aktualnie znajdujemy się na minimach, które ostatnio były widziane na tej parze walutowej pod koniec maja. Pomimo kilkudniowych spadków, udało się pozostać na poziomie 1,08. O ile w tym tygodniu można spodziewać się odrobienia strat przez euro względem zielonej waluty, o tyle w dłuższej perspektywie wszystko wskazuje na to, że pozycja krótka na tej parze będzie odpowiednią do osiągania zysków.

W dniu dzisiejszym na próżno doszukiwać się istotnych publikacji. O 14:00 poznamy decyzję węgierskiego banku centralnego odnoście wysokości stóp procentowych. Analitycy oczekują obniżki głównej stopy do poziomu 1,40%, aktualnie jest to poziom 1,50%. O 19:00 przemówi szef Banku Anglii – Mark Carney.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs