pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Echa piątkowych zamachów

Echa piątkowych zamachów

16 lis 2015 Autor: Michał Iskat

Dzisiejszy dzień na rynkach finansowych to przede wszystkich echa piątkowych zamachów terrorystycznych we Francji. Od samego rana widoczna jest nerwowość jednak skala przeceny na głównych parkietach pozostaje raczej symboliczna. Widać, że inwestorzy mieli czas by przez weekend na chłodno ocenić piątkowe wydarzenie i dzisiaj dalecy są od paniki.

W kalendarzu makroekonomicznym, dzień dzisiejszy to przede wszystkim odczyt inflacji konsumenckiej ze Strefy Euro. O godzinie 11.00 na rynki napłynęła publikacja inflacji bazowej HICP. Odczyt był niemal zgodny z oczekiwaniami i wyniósł w październiku 0,2% w ujęciu rocznym wobec szacunków na poziomie 0,1%. Dane przeszły niemal bez echa. Inwestorzy uznali wskazania za małoistotne dla wyceny głównych instrumentów finansowych, podobnie jak wystąpienie szefa EBC – Mario Draghiego, które nie wniosło nic nowego na rynki finansowe.

W dniu dzisiejszym czeka nas jeszcze całkiem sporo danych makroekonomicznych. O godzinie 14 zaprezentowany zostanie wskaźnik inflacji bazowej. Rynek oczekuje, że inflacja bazowa w październiku wyniosła 0,3% w ujęciu rocznym. Dane będą stanowić jak zwykle idealną pożywkę dla spekulacji na temat przyszłych decyzji Rady Polityki Pieniężnej.

O godzinie 14.30 poznamy wskazanie indeksu NY Empire State za listopad. Nastroje inwestorów są dobre. Analitycy oczekują odczytu na poziomie -5pkt wobec -11,36 w październiku.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs