pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Echa Jackson Hole

Echa Jackson Hole

29 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Dolar nadal traci

    Nie słabną echa piątkowego sympozjum Jackson Hole. Po wypowiedziach prezesów banków centralnych, Mario Draghiego oraz Janet Yellen, które tak naprawdę minęły się z oczekiwaniami inwestorów co do ich treści, byliśmy świadkami znaczącego osłabienia się amerykańskiej waluty.  Dziś trend wzrostowy na głównej parze walutowej jest nadal kontynuowany. Wspomniana wczoraj granica na poziomie 1,20 została rano bezproblemowo przebita. Kurs EUR/USD znalazł się w okolicach poziomu 1,207 po czym nieznacznie się osunął.

Nie koniec emocji

    W tym tygodniu czeka nas jeszcze sporo emocji związanych z amerykańską walutą. po południu przedstawiony zostanie indeks zaufania konsumentów. Z kolei jutro poznamy odczyt raportu ADP oraz PKB dla Stanów Zjednoczonych. Będzie to jednak tylko przedsmak przed piątkową publikacją danych z tamtejszego rynku pracy. Każde wyniki odbiegające od prognoz analityków będą mogły spowodować większą zmienność na parach połączonych z dolarem.

Spokojny wtorek

    Poza odczytem indeksu zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych w kalendarzu makroekonomicznym nie ma dziś aż tak ważnych wydarzeń mogących wpłynąć na decyzje inwestycyjne. W miarę spokojnie przebiega dzień na polskich parach walutowych. Wyjątkiem jest jednak notowanie złotówki do franka szwajcarskiego. Podrożał on bowiem o 3 grosze, a jego aktualna cena wynosi 3,74 zł. Funt kosztuje 4,58 zł, euro 4,25 zł, a dolar 3,53 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak