pl

EBC i FED

10 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty zyskuje

    Środowe popołudnie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Poza serią odczytów makroekonomicznych poznamy plany banków centralnych, a także dziś odbywa się szczyt  w sprawie przedłużenia brexitu. Tymczasem w oczekiwaniu na informacje nasza waluta ma się całkiem nieźle. Cena dolara i franka szwajcarskiego spadła do 3,79 zł. Euro kosztuje 4,28 zł, a za funta zapłacimy 4,96 zł.

Szczyt UE

Na południe zaplanowano rozpoczęcie rozmów dotyczących ewentualnego przedłużenia terminu opuszczenia struktur Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Analitycy uważają, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zatwierdzenie tzw. flextension. Oznacza to, że negocjacje będa mogły zostać przedłużone najprawdopodobniej do kwietnia 2020 roku lub, w przypadku ustalenia zadowalających warunków przez Izbę Gmin, krócej.

W oczekiwaniu na decyzje przedstawicieli UE poznaliśmy zaskakująco dobre dane z brytyjskiej gospodarki. Jednak pozostają one w cieniu dzisiejszych wydarzeń i tym samym nie wpłynęły znacząco na notowania funta.

Banki Centralne

    O godzinie 13:45 poznamy decyzję członków Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Obserwatorzy nie przewidują żadnych zmian. Jednak wobec ostatnich gorszych odczytów z europejskich gospodarek ważniejszym od samej decyzji będzie konferencja prasowa Mario Draghiego, która przewidziana jest na godzinę 14:30.

    Z kolei na godzinę 20:00 zaplanowano publikację protokołu z marcowego posiedzenia FOMC. Inwestorzy będą z niego chcieli wyczytać jak prezentują się nastroje wśród członków komitetu i przewidzieć ewentualne ruchy dotyczące stóp procentowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak