EBC w centrum uwagi

02 cze 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Decyzja ws. stóp procentowych w Europie. Raporty z amerykańskiego rynku pracy. Słabnąca złotówka.

Dzisiejsza karta w kalendarzu zdecydowanie różni się od wczorajszej zapełnionej odczytami PMI. Od samego rana poznajemy liczne informacje ze świata gospodarki, jednakże najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia będą miały miejsce dopiero w godzinach popołudniowych.

Przed godziną 14:00 poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Analitycy zgodnie twierdzą, że Mario Draghi wraz ze swoimi doradcami utrzyma je na niezmienionym poziomie wynoszącym 0,0%. Wydaje się, że bardziej znaczącym wydarzeniem będzie konferencja prasowa prezesa EBC po ogłoszeniu decyzji.

Między ogłoszeniem wysokości stóp procentowych a konferencją Draghiego opublikowany zostanie jeden z ważniejszych raportów z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych – raport ADP oraz w momencie rozpoczęcia konferencji podana zostanie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Tyle istotnych wydarzeń w tak krótkim czasie z całą pewnością wzmocni aktywność inwestorów na rynkach. Możemy zatem spodziewać się znacznych ruchów na głównej parze walutowej.

W dniu dzisiejszym polski złoty traci do głównych walut. Grosz straty zanotowaliśmy dzisiaj w stosunku euro i franka, które kosztują odpowiedni 4,39 zł oraz 3,97 zł. Również za amerykańską walutę zapłacimy o grosz więcej niż podczas zamknięcia. Koszt zakupu dolara to obecnie 3,92 zł. Cena funta wynosi aktualnie 5,66 zł, czyli dwa grosze więcej niż wczoraj.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy usłyszymy zapowiedź obniżki stóp?

07 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny