pl
Strona główna > Komentarze walutowe > EBC w centrum uwagi

EBC w centrum uwagi

02 cze 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

 

    Decyzja ws. stóp procentowych w Europie. Raporty z amerykańskiego rynku pracy. Słabnąca złotówka.

    Dzisiejsza karta w kalendarzu zdecydowanie różni się od wczorajszej zapełnionej odczytami PMI. Od samego rana poznajemy liczne informacje ze świata gospodarki, jednakże najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia będą miały miejsce dopiero w godzinach popołudniowych.

    Przed godziną 14:00 poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Analitycy zgodnie twierdzą, że Mario Draghi wraz ze swoimi doradcami utrzyma je na niezmienionym poziomie wynoszącym 0,0%. Wydaje się, że bardziej znaczącym wydarzeniem będzie konferencja prasowa prezesa EBC po ogłoszeniu decyzji.

    Między ogłoszeniem wysokości stóp procentowych a konferencją Draghiego opublikowany zostanie jeden z ważniejszych raportów z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych – raport ADP oraz w momencie rozpoczęcia konferencji podana zostanie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Tyle istotnych wydarzeń w tak krótkim czasie z całą pewnością wzmocni aktywność inwestorów na rynkach. Możemy zatem spodziewać się znacznych ruchów na głównej parze walutowej.

    W dniu dzisiejszym polski złoty traci do głównych walut. Grosz straty zanotowaliśmy dzisiaj w stosunku euro i franka, które kosztują odpowiedni 4,39 zł oraz 3,97 zł. Również za amerykańską walutę zapłacimy o grosz więcej niż podczas zamknięcia. Koszt zakupu dolara to obecnie 3,92 zł. Cena funta wynosi aktualnie 5,66 zł, czyli dwa grosze więcej niż wczoraj.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak