EBC bez historii

05 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez reakcji rynków

Główne wydarzenie dzisiejszego dnia, czyli publikacja protokołu z posiedzenia EBC, nie przejdzie do historii. O godzinie 13:30 na rynkach, a w szczególności na głównej parze walutowej, nie było widać jakichkolwiek poważniejszych ruchów inwestorów. Świadczyć to może tylko o tym, że po raz kolejny komunikat ze strony Europejskiego Banku Centralnego zawierał już znane informacje.

Ciekawe popołudnie

W godzinach popołudniowych czeka nas spora dawka informacji zza oceanu. Odczyty makroekonomiczne będą się bowiem przeplatały z wystąpieniami stanowych szefów FED. Do ciekawszych publikacji zaliczyć możemy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także dynamikę zamówień na dobra w sierpniu. Prawdopodobnie jednak te wszystkie wydarzenia nie wpłyną za bardzo na notowania dolara. Wszyscy inwestorzy szykują się już na jutrzejsze informacje z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

Złotówka w miejscu

Kolejny spokojny dzień mamy również na polskich parach walutowych. Złotówka w stosunku do głównych walut stoi praktycznie w miejscu. Dolar wyceniany jest na 3,66 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,74 zł, a za funta 4,81 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w dół

31 maja 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Deal dopięty

30 maja 2023

Krzysztof Pawlak