EBC bez historii

05 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez reakcji rynków

Główne wydarzenie dzisiejszego dnia, czyli publikacja protokołu z posiedzenia EBC, nie przejdzie do historii. O godzinie 13:30 na rynkach, a w szczególności na głównej parze walutowej, nie było widać jakichkolwiek poważniejszych ruchów inwestorów. Świadczyć to może tylko o tym, że po raz kolejny komunikat ze strony Europejskiego Banku Centralnego zawierał już znane informacje.

Ciekawe popołudnie

W godzinach popołudniowych czeka nas spora dawka informacji zza oceanu. Odczyty makroekonomiczne będą się bowiem przeplatały z wystąpieniami stanowych szefów FED. Do ciekawszych publikacji zaliczyć możemy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także dynamikę zamówień na dobra w sierpniu. Prawdopodobnie jednak te wszystkie wydarzenia nie wpłyną za bardzo na notowania dolara. Wszyscy inwestorzy szykują się już na jutrzejsze informacje z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

Złotówka w miejscu

Kolejny spokojny dzień mamy również na polskich parach walutowych. Złotówka w stosunku do głównych walut stoi praktycznie w miejscu. Dolar wyceniany jest na 3,66 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,74 zł, a za funta 4,81 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak