pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dzisiaj dane z amerykańskiego rynku pracy

Dzisiaj dane z amerykańskiego rynku pracy

04 wrz 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po wczorajszym posiedzeniu EBC oraz konferencji Mario Draghiego,  kurs eurodolara zgodnie z przewidywaniami odnotował spadek. Główna para odnotowała spadek do poziomu 1,1087 po czym nastąpiła nieznaczna korekta tego ruchu. Europejskie giełdy już od rana były w dobrych nastrojach, a po konferencji zakończyły sesje na dziennych maksimach. Europejski Bank Centralny nie zamierza zwiększać kwoty w programie luzowania ilościowego (QE) ale zwiększył limit dla ilości obligacji jakie może objąć w pojedynczej serii z 25% do 33%.  Termin trwania skupu aktywów nie uległ zmianie (planowo QE wygasa we wrześniu 2016) ale w razie potrzeby zostanie on wydłużony o kolejne miesiące. Tradycyjnie Draghi zapewnił, że bank centralny Unii Europejskiej jest gotowy do działania oraz, że w razie potrzeby zostaną użyte wszystkie dostępne narzędzia.

Wydarzeniem dnia będzie dziś publikacja miesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy. O godz. 14:30 poznamy stopę bezrobocia oraz nowe miejsca pracy. Są to kluczowe dane z punktu widzenia polityki Fed odnośnie stopy procentowej. Najbliższe posiedzenie amerykańskiego banku centralnego planowane jest na 17 września. Nie bez znaczenia na decyzje amerykanów będą miały wydarzenia globalne jak np. stan chińskiej gospodarki. Trochę światła na jej kondycję rzuci wtorkowa publikacja danych na temat handlu zagranicznego, poznamy wówczas import, eksport oraz bilans handlu zagranicznego za miesiąc sierpień.

Dzisiaj senatorowie głosują nad ustawą ‘’frankową’’.  Wczoraj w senacie pojawiły się propozycję poprawek. Senator Kazimierze Kleina (PO) jest za równym podziałem kosztów przewalutowania kredytów, między banki a kredytobiorców. Z kolei Grzegorz Bielecki (PiS) powiedział, że „problem dotyczy pięciu banków i to te banki poniosą ewentualne konsekwencje wprowadzenia sprawiedliwych rozwiązań”. Senator dodał, że te banki to Getin, BZWBK, PKO BP, Millenium i mBank, które mają posiadać 77% portfela kredytów frankowych.

W po 2-dniowej przerwie otwiera się giełda chińska, z kolei z powodu święta pracy nie będzie działał rynek amerykański. Z kalendarza marko poznamy jedynie o godz. 8:00 przemysłową produkcję w Niemczech. We wtorek o godz. 8:00 również z Niemiec pojawią się dane odnośnie bilansu handlowego. O godz. 11:00 zobaczymy PKB z Eurolandu.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak