Rząd się chwali

Wczoraj rozpoczął się cykl konferencji związanych z półmetkiem rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wczorajsze wystąpienia premier Beaty Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego zapoczątkowały podsumowanie dokonań z ostatnich dwóch lat. Wydawałoby się, że jest to dobry moment na ogłoszenie głośnej ostatnio rekonstrukcji w rządzie jednakże została ona oddalona co najmniej do grudnia.

Konferencje te zdają się nie mieć wpływu na, już i tak mocną, złotówkę. Zauważalny był jednak wczorajszy ruch związany z sytuacją na głównej parze walutowej. Kurs eurodolara poszybował w górę. Przełożyło się to na spadek kursu USDPLN do poziomu 3, 8 zł, z kolei euro podrożało do 4,24 zł. Najmniejszą zmienność w ostatnich dniach widać na parze frak-złoty. Cena szwajcarskiej waluty waha się w okolicy 3,63 zł. Z kolei funt ponownie podąża w kierunku granicy 4,70 zł.

Dane zza oceanu

Wczorajsze umocnienie wspólnej waluty, głównie ze względu na dobry odczyt Produktu Krajowego Brutto  w Strefie Euro, może zostać chociaż w pewnym stopniu zneutralizowane pod wpływem popołudniowych danych ze Stanów Zjednoczonych. Chyba, że te negatywnie zaskoczą inwestorów. Wtedy być może kurs EURSD zaatakuje poziom 1,19. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano odczyt inflacji konsumenckiej w Stanach. Ponadto poznamy wyniki sprzedaży detalicznej, a także, z tych mniej ważnych informacji, zaplanowano publikację indeksu NY Empire State, tygodniowej zmiany zapasów paliw czy napływu kapitałów do USA. Biorąc pod uwagę istotność i mnogość odczytów dzisiejsze popołudnie może przynieść nam trochę więcej zmienności na dolarowych parach walutowych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wygra strach czy nadzieja?

19 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chiński smok obniża loty

18 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Tej siły nic już nie zatrzyma?

15 Paź 2021

Adam Fuchs