pl

Dzień z PMI

05 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Niewielka zmienność

    We wtorek na polskich parach walutowych nie dzieje się zbyt wiele. Notowania złotówki w stosunku do głównych walut praktycznie pozostają niezmienne. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,8 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,74 zł. Euro kosztuje 4,28 zł, a dolar amerykański 3,75 zł.

PMI

    Od rana poznajemy odczyty indeksów PMI dla usług w Europie. Najlepszą publikacją pochwalić się mogą hiszpanie z wynikiem 54,7 pkt. Z kolei najsłabiej na tle europejskich publikacji wypadła Francja. Tam, podobnie jak i we Włoszech dane poniżej 50 pkt wskazywać mogą na nieznaczną recesję. Wynik zbiorczy w Strefie Euro wygląda póki co nie najgorzej. Wynik 51,2 pkt okazał się nawet wyższy od oczekiwanego. Publikacje te nie wpłynęły jednak na notowania wspólnej waluty. Zdaje się, że inwestorzy aktualnie bardziej skupiają się na kwestiach politycznych, takich jak m.in. rozwiązania dotyczące brexitu czy konflikt między Chinami a USA czy jednym z nowszych problemów, który może wpłynąć na światową gospodarkę, jakim jest kryzys w Wenezueli.

Stany na deser

Tradycyjnie już gdy poznamy większość odczytów z Europy do gry włącza się Stany Zjednoczone.  Zza oceanu poznamy dziś dane dotyczące indeksu PMI dla usług, poznamy raport ISM również dla usług, a także opublikowane zostaną zmiany zapasów paliw.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak