pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dzień z inflacją

Dzień z inflacją

13 lip 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Yellen umacnia dolara

    Wczorajsze wystąpienie prezes FED przed Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów nie zaskoczyło zbytnio inwestorów. Janet Yellen stwierdziła bowiem, że nie jest rozważane podniesienie celu inflacyjnego powyżej 2%. Powiedziała również, że redukcja sumy bilansowej powinna niedługo się rozpocząć. Z wystąpienia pani prezes wynika, że w najbliższych latach możemy spodziewać się kolejnych stopniowych podwyżek stóp procentowych. Rynki zareagowały na te słowa pozytywnie, a dolar zyskał na wartości. Na głównej parze walutowej znajdujemy się aktualnie w okolicach poziomu 1,139, gdzie jeszcze wczoraj ocieraliśmy się prawie o poziom 1,15. Dziś po godzinie 16:00 możemy spodziewać się kolejnych ruchów na dolarze. Szefowa FED tym razem będzie odpowiadała na pytania przed Komisją Bankową Senatu USA.

Odczyty inflacyjne

    W Europie od początku dnia publikowane są dane dotyczące inflacji konsumenckiej oraz producenckiej. Inflacja konsumencka w Niemczech, Hiszpanii oraz we Francji nie zaskoczyła inwestorów okazując się zgodna z prognozami. W ujęciu rocznym wyniosła ona odpowiednio 1,6%, 1,5% i 0,7%. Z kolei w Szwajcarii poznaliśmy odczyt inflacji producenckiej. Ta z kolei okazała się nieznacznie gorsza od założeń.

    Po południu poza wystąpieniem Yellen czeka nas jeszcze odczyt liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz wyniki inflacji producenckiej w Stanach Zjednoczonych.

Co ze złotówką?

    Notowania par złotówkowych wyglądają dość spokojnie. Dziś, w stosunku do głównych walut, nasza nieznacznie osłabiła się. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,84 zł, funt kosztuje 4,79 zł. Za euro zapłacimy aktualnie 4,23 zł, a za dolara 3,71 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak