pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Duża zmienność po wyborach prezydenckich

Duża zmienność po wyborach prezydenckich

25 maj 2015 Autor: Marcin Rogalski

Sondażowy wynik wyborów spowodował, że inwestorzy zaczęli wyprzedawać polską walutę. Osłabienie złotego skutkowało tym, że euro osiągnęło w nocy poziom 4,13 zł, dolar amerykański 3,76 zł, funt brytyjski 5,82 zł, natomiast frank szwajcarski dzisiaj rano osiągnął maksimum na poziomie 3,99 zł., co zaniepokoiło kredytobiorców frankowych.

Od rana sytuacja nabrała innego wymiaru. Handel na rynku walutowym przebiega pod znakiem odreagowania nocnych emocji. Złoty powoli zyskuje na wartości, w stosunku do otwarcia poniedziałkowej sesji jest to już ruch o kilka groszy na wszystkich parach walutowych powiązanych z polską walutą.

Z powodu świąt w najważniejszych centrach finansowych (Dzień Pamięci w USA, majowe święto bankowe w UK oraz Zielone Świątki w Niemczech i Szwarcarii) handel na szerokim rynku odbywa się przy znacznie niższych wolumenach. Z tego też powodu kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek jest prawie zupełnie pusty.

Jutro natomiast możemy spodziewać się kilku ważniejszych publikacji. O 10:00 poznamy stopę bezrobocia w Polsce za kwiecień, o 12:00 wyniki sprzedaży detalicznej wg CBI w Wielkiej Brytanii. Popołudnie będzie należało do publikacji zza oceanu. O 14:30 poznamy wstępne dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku za kwiecień oraz zamówienia bez środków transportu (prognozy m/m odpowiednio: -0,4% oraz 0,4%). O 15:00 indeks cen nieruchomości FHFA, a 1h później liczba sprzedanych nowych domów w USA za kwiecień (oczekiwania: 510 tys., poprzednio: 481 tys.)


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek złotego
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs